Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ml easy life carbot...

Mennyi ml easy life carbot adagoljak a társas akváriumomba naponta?

Figyelt kérdés
126 literes, 72w fény, szűrés tetratec ex 1200, napi egy fagyasztott vörös szunyoglárvával etetek , illetve ha nem ezt akkor kb egy 3/4evőkanál haltápot. Még informácio hogy napi 1,5 ml Dr. Gardennel tápozok . Olvastam hogy társasba jobb az előírtnál kevesebbet akkor nekem mennyi menjen ? köszi!
2015. szept. 6. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

3 carbo dózis van, 100 liter/1ml kevés növényhez, 50liter/1ml sok növény, a 25liter/1ml az akvakertész dózis.


Én picit hibásnak tartom a növény menyiséghez kötni, mert lehet azok a növények fél év alatt nőttek meg, mert gyenge a fény.

Jobb szemlélet a fényerőhöz adni, 0.3 watt/liternél 1ml, 0.5watt/liternél 2ml.

Én garnélák mellé adtam napi 2ml carbot 75 literesbe, de nem sok víz megy bele, csak 35 liter, a 2ml mehet nálad is, mivel erős a fény, valószínű a növények is gyorsan nőnek.

2015. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem tápozok 200L -ben de gyönyörűek a növényeim! Mikor tápoztam easy life profito+carboval és folyamatosan jöttek az algák! Abbahagytam és azóta nincs alga!
2015. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen! és a napi 1,5 ml dr. garden jó vagy növeljem azt is 2mlre ?
2015. szept. 6. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:

A kiegészítő táp végül is a halak szennyezését egészíti ki, ami főleg nitrát, némi foszfát, szabadul fel az anyagcsere során kálium is, de kevés, ezért kell a kiegészítő növénytáp.


Nekem 6 hónapos tapasztalatom van a gardennel, én egy csapott kávéskanál fajsúlyos táphoz, vagy 2 fagyasztott kocka artemiához 1,5 ml gardent adok, nincsenek hiánytünetek a növényeknél, úgyhogy szerintem elég, előtte 2 ml profitoval volt igy.


Ha több halad van, többet etetsz, akkor lehet többet adni.


Pl ebbe elég sok növény van: https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE most van szépen benne garnéla, kb 200 darab, a 10 kék neonnal igy kiszolgálják a növényzetet, 0.5 watt/literes fénynél, ehhez adok napi csapott kávéskanál tetra mint minit, granulált táp, és mellé 1,5ml garden.


A növények kb 30%-a a talajból is kap külön komplex npk-t az a víztömegtől független, teljes értékű tápozás, ezt akkor célszerű választani, ha a tervezett növényzetet már nem tudja kiszolgálni a gerincesek, gerinctelenek menyisége, szintén valami hiánytünet jelzi ezt, vagy pl az, hogy az egyik növény nől mint a gomba, a másik meg stagnál.


Tehát egyrészt a halak szenezéséhez adod a káliumos, micro elemes tápot, így a vized komplex lesz, ez a halkaja menyiségéhez megy, ha nem elég, akkor talajba komplex, vagy a vízbe mondjuk egy g.a komplex táp, vagy még hal, vagy kevesebb vízcsere.


Hiába emelsz mondjuk 4ml gardenre, ha nincs hozzá keletkezett nitrát, foszfát, npk 10-1-9 körülbelül a jó arány, ha sok a beadott kálium az hiánytünetet okoz, de vele együtt kerül be sok vas is ami meg ha felesleges algásodást okozhat.

2015. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!