Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől színeződik el a hal feje?

Mitől színeződik el a hal feje?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem 3 guppit màra a feje be szürkült mar meg figyeltem az előző vásárlás után a 2 molli feje is es az egyik xifo szája is be feketedett de mitől? A boltban szép színesek hibátlanok voltak. Nalam is színesek csak A fejük szurkul vagy feketedik be
2015. szept. 6. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Megromlottak...
2015. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek szerintem igaza van. Biztosan lejárt a szavidejük. Fogadok előre rakták őket. Mindig hátulról kell választani! Nem tudtad? Oda rakják a friss árut. ˇ^ˇ
2015. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ammónia mérgezéstől. Sűrűbben kéne vizet cserélned és nagyobb szűrőt használni, meg talán nagyobb akváriumot is.
2015. szept. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a 3# válaszolónak lehet igaza, valószínű ammónia mérgezés lesz, nem érett az akváriumod, korán lettek a halak betelepítve.

Lehet még az, hogy gondozási hiba van, valamit nem jól csinálsz, pár tipikus hiba: teljes vízcsere, metilénkék használat, algairtó, fertőtlenítő, a részleges vízcseréhez friss víz van használva ami az átlagostól klórosabb, a szűrőszivacs sterilre van mosva csapvíz alatt stb,stb

2015. szept. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Csak azt nem ertem hogy a többi 30 halnak meg felel a körülmény? A többinek semmi baja. Az akvarium jol fel szerelt viz csere van szűrő teljesen új nagyobb is mint kellene az akvariumba. Illetve mint irtam regebbrol is van benne hal ami el szinezodott es kb 1 eve olyqn
2015. szept. 7. 07:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem minden halon látszik ha baj van a vízminőséggel.

Nem lehet hogy túl sok a hal és nem elég nagy az akvárium hozzá?

2015. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csinálj egy képet róluk. Leírhatnád a szűrő pontos típusát, az akvárium méretét, a lakóit konkrétan. A vízcsere gyakoriságát, mértékét.
2015. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!