Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Régi vágyam teljesítettem be, és végre összeraktam egy akváriumot.


50 literes, bazalt és bányakavics keverék van az alján 2-3 centi vastagon. Az akvárium fele tele van élő növénnyel, hínár és sajnos nem tudom mi a neve, kis leveles zöld cucc, gyökere is van (húú de amatőr :) ) 1es kategóriájú növényeknek voltak jelölve a kereskedésben. Aquael mini plus vízszűrőt használok és szintén aquael típusú melegítőt.

Mielőtt beraktam a halakat hagytam állni az egészet 1 hétig. A víz 26-27 fokos, kb 7,5es phjú.

2 anci van benne illetve Gömbmolly, dalmatamolly és black molly. 3-3-3db.


Tegnap este raktam be őket akkor tök jól elvoltak. Ma este hazaértem munkából és lttam hogy pipálnak. Gyorsan cseréltem a víz kb30%át. Ill feljebb hoztam a szűrőt hogy jobban "keverje" a vízfelszínt.


Ez volt kb 1 órája, azóta 1-2 még mindig pipál 1-2 szinte mozdulatlanul "fekszik" az akvárium alján a többi pedig úszkál ide oda sebesen?


Mit ronthattam el? Túl sokan vanna? Meg fog halni amelyik nem mozog? Mit tanácsoltok a továbbakra?



2015. szept. 7. 21:08
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja azt lehagytam hogy egy fadarabot is beraktam ami az ancik emésztését segíti. Ezt természetesen forráztam mielőtt bekerült és ez is végigállta a hetet. A víz pedig tükörtiszta, se ürülék se kajamaradék nincs tehát a szűrő jól működik.
2015. szept. 7. 21:09
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem amik már lent fekszenek el is pusztultak.
2015. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A szűrő járt abba az egy hétbe? Szórtál be kaját az akváriumba a bejáratás közbe? A szűrőd is túl kicsi, nagyon apró benne a szivacs. Valószínű ammónia mérgezés lehet az ok. Ha tudod vidd vissza a halakat és kezd előröl.


Egy ilyen szűrő alkalmas is lenne 50 literbe, 4400 ft:

[link]

2015. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ammóniamérgezés, a nitritmérgezéshez még kell idő, az a második héten jön, korán tetted be a halakat, és nem épp a megfelelő fajták kerültek be, mindegyiknek 100 liter körüli akvárium kellene.


Sűrűn cserélj 30% vizet, állott víz legyen, 3 hét után fog rendeződni minden, de akkor is fenn áll az, hogy nagytestű halakat választottál, pl 8 guppi elég lett volna.

Hiába kicsik jelenleg, most is jobban terhelik a vizet mint egy kisebb hal, többet kell nekik enni adni.

2015. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Túlélték az estét. Akik eddig feküdtek most ők a legaktívabbak másik kettő fekszik...Érdekes. Szóval vigyem vissza őket, ha lehet? Vagy ha naponta cserélek vizet túlélhetik?
2015. szept. 8. 08:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Célszerűbb visszavinni és az akváriumba való halakat választani, az ancinak és a black mollynak kicsi lesz idővel. Én a szűrőt is lecserélném, a vásárlást elkapkodtad, mind a halakét, mind a szűrőét, ha előtte írsz megkímélted volna magad ettől a helyzettől.
2015. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kérdeztem az eladót a boltban ő ajánlotta azt a szűrőt és mondtam hogy azok a halak tetszenek így mondta hogy szerinte max 10 az ami elfér egy ilyenben.
2015. szept. 8. 09:27
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy az este folyamán amelyik rosszul volt rendbe jött és másik lett rosszul :/ Illetve vannak olyanok amik egyáltalán nem viselkednek furcsán sőt pipázni se láttam őket.


A szűrő igen ment az egy hét alatt és kaját is dobtam be (lemezeset és fagyasztottat felváltva naponta)

2015. szept. 8. 09:34
 9/18 anonim ***** válasza:
A boltban az esetek 90% -ban mezei eladók dolgoznak, nincs sok közül az akvarisztikához. A technikai dolgokhoz se értenek, és a halak igényét se ismerik. Az egyáltalán nem furcsa, h valamelyik hal jobban bírja. Emberek közül is van aki gyengébb immunrendszerrel rendelkezik és minden nyavaját elkap, meg van olyan ember akit csak szökő évenként lát orvos, vagy még ritkábban. Cserélj vizet, akár napi 2x 15 %-ot.
2015. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ebben bízok n is hogy extra gondoskodással átvészelik.

Reggel-este cserélek vizet.

2015. szept. 8. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!