Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 102L-be elég az Eheim Classic...

102L-be elég az Eheim Classic 250 - 2213 külső szűrő?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 18:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valami jobb külső szűrő vagy másmilyen külső szűrőt?Max 20.000 esetleg 25.000 Ft.-ig
2015. szept. 11. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:

AZ a baj, hogy ha csak külsővel akarod szűrni, akkor oda nagyobb szűrő kell, mint amekkorát az akvárium biológiai szűrése igényelne... általában, mivel egy megfelelő méretű szűrő nem igazán csinál elegendő áramlást.

(mármint nem marad elég áramlás, miután renden "beérik" a szűrő).


Biológiai szűrésre elég lenne, mert ekkora szűrőtérfogat megbirkózik a salakanyagokkal, csak épp abból a 440 l/h vízforgatásból marad vagy 250 l/h, az meg édes kevés.


Szóval vagy azt csinálod, hogy veszel még mellé egy no name kínai belsőt, ami rásegít a vízforgatásra, és a mechanikai szűrésre, vagy jobban a zsebedbe nyúlsz, és veszel egy nagyobb teljesítményű külsőt.

Pl ez elég jó ár/érték arányban van:

[link]

2015. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...egy vélemény a green aqua-ról:

Eheim 2213-at váltottam le vele

Eheim 2213-at váltottam le vele , mind a kettőt. Az Eheim-hez képest jóval halkabb és 4 liter szűrőanyag fér bele , beüzemelése egyszerű , nem bántam meg a cserét , még úgy sem , hogy a gyári szűrőanyagot cserélni kell.

2015. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!