Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok nekem megbízható...

Mondanátok nekem megbízható akvárium fűtőket egy 54 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés
olyan 5 ezer ft ig... aztán meg arra lennék kíváncsi h hogyan tudja ez a fűtő mondjuk a hőingadozást nyomon követni pl a szobában ha 2-3 fokot változik a hőmérséklet akkor az akváriumban nem fog ugyan ennyit?

2015. szept. 12. 04:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Jk,atman fűtők vannak 5 alatt és megbízhatóak

De, az akváriumban is változik a víz hőmérséklete, de mivel termosztátos a fűtő, így ő ezt folyamatosan korrigálja.

2015. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A márka majdnem mindegy, elég egyszerű szerkezetek, nem szokott velük baj lenni. Az atmant sokan használják, mert olcsók.

A jagerek (eheim-jager) meg szépek, és 5000-be az is belefér.

2015. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

..ja, rossz helyre kattogtam, és elküldtem...

Na szóval inkább a watt a fontos.

Általában literenként 1, de inkább több, mint kevesebb.

Úgyse fogyaszt többet, hiszen adott hőmérséklethez, ugyanannyi energiabefektetés kell, és ha eléri a hőmérsékletet, akkor kikapcsol.

Viszont előfordulhat, hogy a szobában az átlagosnál valamivel hidegebb van, és egy gyenge fűtő, folyamatos üzemmel se tudja "utolérni magát" mert gyorsabban hűl az akvárium, mint ahogy fűteni bír a fűtő.

Szóval hasznos lehet, ha van a fűtőben tartalék erő, pláne úgy, hogy az erősebb szűrők se kerülnek (sokkal) többe, és az üzemeltetésük se kerül többe.


Nekem 150 watt van 120 literre.

Neked minimum 50 watt kéne, de egy 75 wattos is indokolt lehet.



A hőingadozás szintén nem gond, elég érzékenyek, 1 fokos eltérést se hagynak, inkább fél fokos ingadozások vannak.


Amire jobban kell figyelni, az a kalibráció, ami szintén márkától függetlenül, sajnos általában pontatlan.


Be van skálázva a hőmérséklet tartomány, és ott 1 fok eltérés valóban 1 °C-t változást jelent, a hiba általában ott van, hogy nem a jelzett hőmérsékletig fűt.

Tehát beállítod 24 fokra, és mondjuk 23-ig, vagy 26-ig fűt.


Mindenképpen hőmérőzni kell a vizet!

Tehát beállítod a fűtőt, mondjuk 24 fokra, vársz, amíg teljesen felfűt, és ki-be kapcsol, megnézed, hány fokos a víz valójában, és abból kiderül, hogy mennyit csal a fűtő + vagy - -ban.

És ezt az eltérést rászámolod, tehát ha 24 fokon csak 23-ig fűt, akkor felveszed 25-re, és úgy kapsz 24-et.

2015. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tessék, egy szép fűtő 5000-ig:

[link]


26 cm, a vélemények közt olvashatod, hogy 30 cm-es magasságnál kicsit belelóg az aljzatba.

De ha a szobában nem szokott 20-22 fok alá esni a hőmérséklet, és nem 30 fokos vizet akarsz, akkor az 50 wattos is elég.

2015. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!