Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beüzemelt új akváriumot...

Beüzemelt új akváriumot utólag mivel fertőtlenítsek?

Figyelt kérdés
Beüzemeltem az új akváriumot viszont elfelejtettem a növényeket fertőtleníteni. Most pedig nem merem a halaim átrakni, mert félek, hogy darakórt vagy valamit elkapnak. Pici csigák is voltak a növényen. Utólag mit lehet tenni?
2015. szept. 13. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet tenni.

A csigákat szedd ki, amit csak látsz.

2015. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium, mikor üzemelted be, mióta megy a szűrő, milyen szűrő van benne, milyen állatok vannak benne, és milyen halakat akarsz most belerakni?
2015. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon picike csigák vannak benne. Nem tudom, hogy az összeset ki tudom-e szedni. 120 literes az akvárium, 2 napja megy a szűrő, csak antiklórt tettem bele. 3 db 5 centis aranyhal kerül majd bele. A díszeket leforráztam, de a növényekről teljesen megfeledkeztem. Jövő hét végén tenném át a szép, egészséges halakat.
2015. szept. 13. 11:37
 4/13 Dioxyde ***** válasza:
Mit akarsz fertőtleníteni ???miért?annyira nem vagy tisztában a dolgokkal...előbb olvasni kellett volna picit mielőtt veszel akváriumot na mindegy....
2015. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
NCF-600-as külső szűrő van.
2015. szept. 13. 11:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Dyoxid! Olvastam. Nem is keveset. Egyszerűen a növények fertőtlenítéséről megfeledkeztem és mivel kezdő vagyok, a tapasztaltabbak segítségét kértem. Ismétlem: SEGÍTSÉGÉT, ÖTLETÉT, TANÁCSÁT! Nem rosszindulatú, hasznavehetetlen hozzászólást.
2015. szept. 13. 11:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Jövőhét végéig esélytelen, hogy beérjen a víz meg a szűrő.

Inkább várj 2 hetet, és közben néha szórj némi hal kaját a vízbe.

Aztán ha áttetted a halakat, akkor ne adj nekik enni 2-3 napig.

Utána pedig negyed adagot, majd fél adagokat.

Átrakás után legyen ismét 2 hét átmenet, amíg jóval kevesebb kaját adsz, fokozatosan növeld, és 2 hét után adj rendes adagot!

Nem fogja őket megviselni!

Inkább ezzel törődj, mint a fertőtlenítéssel. Nem kell fertőtleníteni.

Ha viszont 1 hét után átpakolod őket, akkor könnyen járhatsz így:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..

2015. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Így fogok tenni.
2015. szept. 13. 12:11
 9/13 Dioxyde ***** válasza:
Nem volt rosszindulatú hozzászólás...az az 5 centis aranyhal megnő és 120 liter kicsi lesz kerti tóban kell aranyhalat tartani nem akváriumban.Nekem polypterusok vannak 4 most jó 30-40 centisek 1000 lityósban aranyhalak meg kerti tóban.
2015. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
@Dyoxid: Nekem is a kerti tóban van ez a három hal május óta. Szépen nőnek, egészségesek. Viszont télire nem elég mély nekik a tó, így a telet már az újonnan vásárolt akváriumban töltik. Rengeteget olvastam a neten szakirodalmat és fórumokat a témával kapcsolatban és nem kevés pénz költöttem annak érdekében, hogy még sokáig gyönyörködhessünk bennük és nem utolsó sorban ők is jól érezzék maguk. Ismerős mondta, hogy neki az újonnan vett növényen tanyázó csigákkal jutott az akváriumba a baci és el is pusztult egy csomó hal. Éppen ezért szeretném előkészíteni nekik az új "lakást" még most, amikor nem kell a hideg miatt sürgősen áttelepíteni őket. Elhiszem, hogy nem rosszindulatú választ akartál adni, de akkor is úgy hangzott. Márpedig tudjuk, hogy hülye kérdés nincs, csak...
2015. szept. 13. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!