Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy tetra easy balance...

Vettem egy tetra easy balance vízkezelő szert és teljesen bezagyvásodott a víz, ez lefog e tisztulni vagy sem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 09:31
 1/5 Norbig ***** válasza:
Persze.Max 1-2 nap.
2015. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor jó köszi szépen
2015. szept. 13. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű ki fog tisztulni, de ilyenről még nem igazán hallottam, nagyobb koponya kellene hozzá, hogy megmondja a pontos okot.


Én az edta tartalomra gondolok, viszont ez bajt jelent, valamilyen nehéz fém van a vizedben amit a vizelőkészítő edta tartalma megkötött, szerves molekulához kapcsolt, ezek már kelát kötéssel lehetnek jelen innentől, általában ezek növényeken hasznos micro elemek.


Lehet csak eseti dolog a szolgáltatónál, de az is lehet, hogy a heti részleges vízcseréhez innentől mindig kell adnod vizelőkészítőt, és valószínű a cserevized is zavaros lesz, kell 1-2 nap amíg kitisztul.


Lehet még extrém klór tartalom is, sok ilyen hálózati víz van, nekem is van örökölt házam vízhálózat végponton, azonnal megöli a vízbe tett halat,(pecások tapasztalata) ihatatlan, 3 nap pihentetés után mehet akváriumba, vagy 1 nap vizelőkészítővel.

2015. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert olyan nincs nyomós ok nélkül, hogy vizelőkészítőtől zavaros a víz, baktérium kultúránál van ez, a benne lévő enzimek, és a zúzott lávakő miatt.
2015. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs medencém, de az EDTA calciummal vagy vassal is komplexet képez; nem kell ahhoz nehézfém...
2015. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!