Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért gubbaszt a hal az...

Miért gubbaszt a hal az akvárium alján?

Figyelt kérdés
Gülüszemű, a kedvenc halam alig-alig mozog, az uszonya lankadt, és kifakult a színe, folyamatosan a fenéken van, fel sosem jön. Félek, hogy el fog pusztulni. Segítsetek, kérlek, hogyan tudnék segíteni rajta!

2015. szept. 13. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen hal?

mekkora akvárium?

milyen szűrés?

mivel eteted?

milyen gyakran vízcsere?

2015. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az akvárium egy szállodában van, ahol recepciós vagyok, tehát nem én etetem őket, de azt tudom, hogy lemezes díszhaltápot kapnak. Az akváriumot megmértem, 140x60x40, és csak saccolva mondom, hogy 400l-es. Víz folyamatosan ömlik az akváriumba, ezért ahogy gondolom, non-stop cserélődik. A hal típusát viszont nem tudom. Normál esetben arany színe van, és nagyon hasonlít ehhez: [link]


Teljesen inkompetens vagyok a témában, csak sajnálom azt a halat.

2015. szept. 13. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez több dolog miatt lehet, ennyiből nem derül ki, csak az, hogy jogos a félelmed, miszerint el fog pusztulni.


A tünet, amit leírtál, első körben mérgezésre utal.

Ezt szinte minden esetben az elégtelen szűrés okozza, és a szűrésről semmit nem tudunk.

Az, hogy állandóan ömlik az akváriumba a víz, elég érdekes, milyen víz ömlik bele, honnan, hova megy ami kifolyik belőle stb stb....

Ha csak a szűrő beömlő részével kevered össze az állandó beömlést, akkor ugyanaz a víz megy vissza az akváriumba, amit a szívó ág leszív.

A 2 között kéne hogy legyen a biológiai szűrés, ami azt jelenti, hogy a szűrőközegen megtelepedett baktériumok lebontják az állatok salakanyagainak a mérgező vegyületeit.

Ha ez elégtelen, akkor jön a mérgezés.

Ha folyamatosan csapvíz ömlik az akváriumba, akkor a klór is okozhat mérgezést.


A hal fajtája is kérdéses.

A linken papagájsügér van.

Viszont ennek nincs gülü szemű változata.

Csak hogy tovább bonyolítsam:

A papagásügér önmagában az elvetemült ostoba, torz emberi agy selejtes végterméke, egy genetikai hulladék, egy mesterséges, alig életképes faj.

Tehát önmagában az élete a csoda, nem a halála.


Gülü szemű változata ugyan nincs, de van olyan betegség, ami a szem kidülledésével jár, bár ez ritkán egyforma a 2 szemen.


Ha viszont nem betegség, akkor az is lehet, hogy sárga teleszkópos szemű aranyhal.

Ami a genetikáját illeti, nem sokkal életképesebb, mint a papagájsügér.

Sok esetben van emésztőszervi problémája, úszóhólyag problémája, stb.

Ja, és hideg vizi hal, tehát alapból nem bírja egy átlag akvárium hőmérsékletét.


Amúgy a leírt méretű aksi 336 liter, nettóban max 300.


Hogy a valószínűleg bekövetkező elhullás az akvárium hibája, vagy az egyed gyengesége, azt nem lehet tudni.

Ha az akvárium hibája, akkor azt lehet csinálni, hogy kideríted, hogyan működik.

Mi ez az állandó víz beömlés, honnan jön, milyen víz, milyen a szűrés.

Kell a szűrő pontos márkája, típusa, kapacitása, milyen szűrőközeg van benne.

Ezen kívül kell az összes aksiban található állat fajtája, és azok száma.

Ezen kívül hasznos lehet letesztelni a vizet ammóniára, nitritre, nitrátra.

Hogyha ezek megvannak, és minden rendben, akkor lehet tovább lépni.

2015. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy vetted a fáradtságot, sokat segítettél!
2015. szept. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!