Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyári műanyag tető hogy...

Gyári műanyag tető hogy szellőzik?

Figyelt kérdés

Lehet hogy butaságot kérdezek, de hamarosan meglesz az új akvárium, aminek gyári teteje lesz, nekem eddig sima tolótetős volt, amit résnyire hagytam mindig.

Ezek a tetők zártak, nem kellene valami kis légmozgás azért?

Remélem nem poshad be a víz emiatt.



2015. szept. 17. 18:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*illetve a fénycső nem megy tönkre a közvetlen vízközelségtől? Gondolom rámegy a pára.
2015. szept. 17. 18:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Van a hátsó részén szellőzés, BÁR! nem egy akváriumnál elfelejtették kitörni a perforálást, otthon a tulajnak kellett kivágni, meg van gyengítve az anyag, csak valamiért elmaradt, nem törték ki a perforálást.
2015. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hátul vannak nyílások a külső szűrő csövezésének, de egyszerűen hagyd nyitva az etető nyílást, és kész.

Úgy párásodni se fog, így a másik probléma is megoldott.

Felfröccsenő cseppek lehetnek, ha nem védi semmi a fénycsövet, akkor néha meg kell törölni ecetes papírtörlővel vízkőcseppek ellen. (hideg állapotában)

2015. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szabvány ip67 páramentes, gumi szigetelésű foglalatok vannak, nem árt a víz neki.
2015. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hátul vannak elég széles rések, ott bőven tud szellőzni. Nyáron érdemes megnyitni az etetőnyílást is. A csöveknek semmi bajuk nem lesz, ha rájuk fröcsög a víz, a foglalatok meg teljesen szigeteltek. Nálam brutálisan csapkodnak a sügérek, gyakran csurom víz az egész tető belülről, de eddig még nem volt gond. Ha vízkövesednek a csövek, akkor le kell törölgetni vízkőoldóval.
2015. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meglett az akvárium, viszont ezen a tetőn semmilyen kivezetés nincs.

Nem gond végül is, kicsit gagyi a tető, pákával olvasztottam rá hátul 2 nyílást a szűrőnek és a fűtőnek, így lesz szellőzés is :)

2015. szept. 19. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a fénycső elhelyezkedése engedi, akkor ha túlmelegedne az akvárium, azt is megteheted, hogy vágsz a tetőre egy 8-10 cm-es lyukat, arra rárögzítesz egy 8-10 cm átmérőjű pc ventilátort, és meghajtod 6-9-12 Volt-tal, minél több, annál jobban pörög.

Ez extra párolgást okoz, a párolgás pedig hőelvonással jár.

Így néhány fokkal csökkenthető a hőmérséklet.

2015. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
...amúgy etetőnyílás valószínűleg van rajta, akármilyen gagyi is, azt alapból nyitva lehet hagyni.
2015. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én volt, hogy úgy túltöltöttem, hogy a gyújtó foglalatának alja beleért a vízbe. a párolgás miatt pedig állandóan vizes a tető belseje, mégse volt eddig soha semmi bajom a fénycsővel.
2015. szept. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Etető nyílás van rajta, viszont semmi más egyéb, és ezt hiányoltam. A kábeleket nem akartam megtörni azzal, hogy ráhúzom a tetőt, és az üvegen passzírozódik.

Készítettem rá 2 nyílást kb 5×3 centiseket, ezen kényelmesen átférnek a dugvillák, és még szellőzik is.

Ventivel meg majd vesződök nyáron :) bár a szoba északi fekvésű, mindig hűvös.

Köszi a tanácsokat.

2015. szept. 21. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!