Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő elteltével kell...

Mennyi idő elteltével kell cserélni a lámpában a fénycsövet?

Figyelt kérdés
Nagyon eltérő véleményeket olvastam. Fél év, egy év, vagy több. Vajon hol az igazság?
2015. szept. 19. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A fénycsöveknek kezdetben erősebb a fénye, ez rövid időn belül kb 10%-ot csökken, a lecsökkent teljesítmény végig kitart, akár több évig is.

Elvileg mutatják a növények ha valami nem jó, nekem van 3 éves fénycsövem, de van ami csak 1 évet ment, erősebb előtét hajtja, így elszíneződött az eleje, vége.


Vannak persze akik nagyobb költségvetésű High tech növényes akváriumokat csinálnak, ők cserélik akár fél évente, vagy akkor amikor szétkapják az akvát, és új berendezést kap, friss táptalajt, új fákat, köveket, növényeket stb.

2015. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor ha a cső két végén ilyen szürkés fekete felrakódás van azt jelenti, hogy cserélni?
2015. szept. 19. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ajánlatos rövid időn belül cserélni, de igazából a növények mutatják mizu, volt, hogy ráhagytam még ilyen fénycsőnél több hónapot, és nem vettem észre semmi negatívumot.
2015. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:

Nagyon számít a fénycső minősége is. Egy gagyi pl. akvarisztikai üzletben vásárolt sera fénycső hamarabb cserés, mint pl egy minőségi Osram. Nekem októberben 2 éves a T8-asom(osram), és persze nem látom, hogy mennyit csökkent a fényerő, de pl. algásodás nincsen.


Én véleményem az az, hogy fél-egy évente cserélgetni csak a maximálisan pörgetett high-rech akváriumoknál érdemes, low-techben nyugodtan elmehet a cső 2-3 évet is.

2015. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fénycső gyújtó is van hozzá, akkor többnyire csak azt kell cserélni ha túl nehezen gyújt. Többnyire az öregíti a csövet, csak ezt kevesen tudják.
2015. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!