Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csapból kijövő víz kb 9...

A csapból kijövő víz kb 9 nk-s. Mértem 8-at is másodjára de tegyük fel hogy 9. A ph érték viszont a skálán látható 7,5 maximum halványkék színétől brutálisan eltér, sötétkék. Ez gondolom így van vagy 9-10-es ph?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám csökkenteni a ph-t? Co2 nincs és nem is lesz, viszont a leendő halaimnak MAX 8-as ph, de inkább 7es lenne a jó. Előre is thx.

2015. szept. 20. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Most Ph-t akarsz állitani vagy víz keménységet? Ha a Ph-ra gondolsz akkor sav kell a vízbe ugyanis a 7 a semleges alatta savas felette lúgos. Lejebb tudod vinni ecettel, citrommal, sósavval. Viszont szerintem egyik se jó a halaknak. A 8-as ph nagyon gyenge biztos nem jó? Az emberek is 7,5-9 Ph jú víz ivásával lugosítanak.
2015. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen ph-t szeretnék csökkenteni. A keménység jó így.


A két fő faj amit szeretnék tartani durván a 6-8 közötti ph értéket kedveli, szeretnék nekik kedvezni. Elhiszem hogy megélnének a mostani vízben is csak nemtudom hogy befolyásolná-e akár a szaporodás esélyét vagy a színüket, élethosszukat.

2015. szept. 20. 17:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Esetleg ha méltóztatnál megosztani azt a titkot, hogy vajon milyen halakról is van szó.....
2015. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A Tescós 5 literes ioncserélt lágy víznek 5.5 a ph-ja.


Kis poharakkal ki tudod kísérletezni.


Lehet hogy ha 2 pohár csapvizet + 1 pohár ioncserélt vizet összeöntesz, az ph 7-re fog kijönni.


De az is lehet hogy fele-fele arányban kell önteni ahhoz, hogy 7 legyen.


Így kikísérletezed kicsiben, és ha megvan a jó keverési arány, akkor ezt nagyban is be tudod keverni.

2015. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A "titokzatos" halak a panda cory és a kakadu :)
2015. szept. 20. 18:43
 6/16 anonim ***** válasza:

A panda elvan csapvízben.

A kakadu rázósabb, hasonló vízben láttam már, de a szaporodása esélytelen.


A kémhatás csökkentéséhez lejjebb kell vinni a keménységet.

Ha co2 berendezés nem lesz, akkor erős a gyanúm, hogy RO szűrőbe se akarsz beruházni.


Akkor marad az, hogy vagy tonnaszámra cipeled haza cserevíznek a fent említett ioncserélt vizet, vagy keresel olyan halat, aminek jó a csapvized.

2015. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem. A tesco káosz, ha kiszámolom kb 3 hónap alatt elverném ioncserélt vízre azt az összeget amiből egy ro szűrő a horgomra akadhat ha ügyesen keresgélek neten. Alapos megfontolást igényel a dolog.
2015. szept. 20. 19:02
 8/16 anonim ***** válasza:

Nézhetsz használtan is RO készüléket.


Újan pl itt a 22 ezres az jó:

[link]


Én ugyanazt 2 éve 24 ezerért vettem. Érdekes, olcsóbb lett.

2015. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pendulum92 ***** válasza:

Kevertágyas gyanta is megoldás lehet. Viszont én nem vennék mérget a pH mérőd eredményének a valódiságára. 7,5 felett nem mér egyszerűen, nem szabad találgatni.


A 9nk a GH vagy a KH? Mindkettőt illik tudni, és abból ki lehet következtetni pár dolgot. Pl. Ha a KH jóval nagyobb, mint a GH, növényeket nem fogsz tudni nagyon tartani, és a pH-t is nehezebb lejjebb nyomni.

2015. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
Ha 9 nk összkeménység mellett kiakadt a pH indikátor, akkor gyanús a víz túl magas nátriumtartalma. Érdemes lenne rendesen megmérni a keménységet, KH-ra is kitérve. Ha tényleg annyi az amennyi, akkor szerintem a kevertágyas gyanta a jó megoldás 100 liter alatti akváriumnál. A teszkós ioncserélt csak nagyon pici nanoknál kifizetődő. 100 liter fölött meg az RO.
2015. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!