Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék alga ellen mit lehet tenni?

Norbig kérdése:

Kék alga ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elèggè elszaporodott a kèk alga az akváriumomban,ès èrdekelne,hogy tudnám kiírtani mert nagyon zavaró ès idegesítő hogy nem tudok ellene mit csinálni,mert visszatèrő problèma.

A segítsègeteket köszönöm!


2015. szept. 21. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakran a rossz vízminőség miatt jelenik meg. Leírnád az akvárium paramétereit? Akvárium mérete, halak száma, vízcsere gyakorisága, szűrő típusa.
2015. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az akvárium 72L-es,halak nincsenek benne jelenleg,szűrès aquael fan1-el megy,vízcserèt 2 hetente vègeztem a halak hiányában gondoltam fölösleges gyakrabban.Fodroslevelű vízikalászból van benne elèg sok,ezèrt is lepődtem meg,hogy nőhet ilyen ütemben ennyi növèny mellett.De eszembe jutott már az is hogy az alacsony ammónia is lehet-e a ludas.
2015. szept. 21. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az érdekes akkor. Valahol olvastam ,h talán az alacsony nitrát szint is okozhatja. A növényeket tápozod?
2015. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neptun növènytápsót kapnak.
2015. szept. 21. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet makró táp hatására eltűnne, de ki tudja. Hátha ír valaki akkor jobban ért hozzá.
2015. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kékalga egy baktérium, és tengerihez árulnak ciano írtó szert (antired), édesvizihez nem tudom hogy árulnak e valamit, de gyanítom, hogy valamilyen baktériumölő cuccal ki lehetne írtani.


Az ok, amiért szaporodik, szerintem nincs elég oxigén a vízbe, és a ciano szereti az erős fényt is, meg pl ha mondjuk sokáig sötét van, aztán hirtelen erős fény lesz, akkor ez a hirtelen változás is beindítja a növekedését.



Megpróbálhatod egy csővel leszívni alaposan mindenhonnan, hogy kicsi se maradjon, aztán teljes vízcserét csinálni többször. Legalább 3 nap egymás után. Ha nincs benne hal, akkor lehet. A fényt lekapcsolni, aztán meg csak óvatosan, fokozatosan erősíteni a világítást, először kitakarod a lámpa felét egy papírlappal.

2015. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,hát nehèt menet leszedni mindenhonnan hogy ne maradjon,mert tudlajdonkèpp mindenhol van,a sok növèny is tele van vele.
2015. szept. 22. 17:02
 8/9 A kérdező kommentje:
Most azt vettem èszre,ha fèl napig(nappal) megy a világítás,ès felèt nem,akkor elkezdenek elhalni,a növènyeken is kevesebb van már.
2015. szept. 22. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha lecserélnéd az egyik fénycsövet?

Pl ha 2 db fehér cső van, akkor az egyiket lecseréled hagen flora glo, (rózsaszínes) csőre, és akkor kevesebb algád lenne, mert az inkább úgy világít, mint a naplemente. Nem úgy mint a déli napsütés.

2015. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!