Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba 8-10...

54 literes akváriumba 8-10 amanda lazac, cseresznye garnélák mellé milyen halat lehet még rakni?

Figyelt kérdés
rakni akarok még bele 2 db törpe szívó harcsát... de engem olyan halak érdekelnének akik elvannak egyedül vagy párba és nem esznek garnélát pl bohóccsuka vagy fecskendezó pontylazac... gondoltam ikrázó fogaspontyokra (a bohóccsukán kívül) de nekem amelyiket jámbornak mondanak az is nagyon agresszívnak látszott van esetleg tapasztalata valakinek garnéla meg ikrázó fogasponty? de ha tudtok vmi jó halat e kis csoport mellé ami nem eszik garnélát azt örömmel venném ha elárulnátok előre is köszi

2015. szept. 22. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Én feltettem egy facebook csoportban ezt a kérdést még régebben, többen írtak, elsősorban tapasztalat alapján kértem válaszokat.


Az amanda lazac egyértelmű, nálam ők lesznek, jelenleg kék neonok vannak, de ők már öregek, majdnem 100% hogy amanda lazacot veszek a Red cherryk mellé.


Ezeket írták: erythromicron, boraras brigittae, Aplocheilichthys Normani, Nannostomus beckfordi, Nannostomus marginatus,


Ezt még bemásolom: "amanda lazac, boraras brigittae, erythromicron aztán a bohóccsuka különböző változatai ez utóbbival kicsit nehéz eléggé érzékeny meg szeret kiugrálni az akváriumból de a vízfelszín közelében van szinte mindig így ártalmatlan a garnélákra az amandák mellé ilyen egyéni kis halnak nagyon jól néz ki már h ne csak egy csapat legyen az akvába nano halakból... vagy ott van még a galaxy razbóra... sztem a legjobb választás az amanda mert ők úsznak a legszebben osztályba... a brigittae is nagyon érzékeny én eddig csak vadon fogott példányokkal találkoztam... az erythromicron meg ilyen félig meddig csapathal meg én úgy vettem észre h kell belőle legalább 20 db h egyáltalán előjöjjön... az amandával akármilyen kis csapatot is tartottam mindig megmutatta magát... de itt ezeknél a nano halaknál is előfordul h elkapnak egy két nagyon kicsi garnélát ami annyira nem rossz dolog mert elképesztően szaporák... vagy még tudnám mondani neked a fecskendező pontylazacot (copella arnoldi) ami szintén veszélytelen ő is a vízfelszín közelében úszkál és hát vele is hasonló a baj mint a kis fogasponttyal h nagyon szeret kiugrálni de mondjuk neki az ugrándozás hozzátartozik a létfenntartásához"


Hozzá értő válasznak tűnik.

2015. szept. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Máris erősen túlnépesített "halleves".
2015. szept. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

ha jól gondolom, akkor kezdő lehetsz! Ezek a halak amiket felsoroltál nem egyszereű halak, profi akváriumosoknak valóak, ahol figyelnek a vízkeménységre összetételére, van megfelelő világítás stb...

kb szerintem elég is ez a halmennyiség.

2015. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Mit szólnál egy algázó gébhez? Elvan egyedül, nem eszik garnélát, a hím szép színes.
2015. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Boraras urophthalmoides. Az pici, békés sárga hal, színben illik hozzá és bírja a keményebb vizet is.
2015. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de olyanokat mondtatok amik ha jól tudom csapat halak... nos nekem ahogy kérdeztem meg olyan kéne ami nem csapathal... mert még egy csapatot már nem akarok bele rakni mivel az sztem már leterhelné igencsak a vizet
2015. szept. 26. 00:38
 7/8 A kérdező kommentje:
na jó nem mindenki mondott csapat halat
2015. szept. 26. 00:39
 8/8 A kérdező kommentje:

"ha jól gondolom, akkor kezdő lehetsz! Ezek a halak amiket felsoroltál nem egyszereű halak, profi akváriumosoknak valóak, ahol figyelnek a vízkeménységre összetételére, van megfelelő világítás stb...

kb szerintem elég is ez a halmennyiség."


már melyik nem számít egyszerű halnak? az amanda? vagy a törpe harcsa? vagy a fecskendező ami lágy vizi lévén a legkeményebb vízben is állandóan szaporodik? kb 2 éve akvarizálok nem tudom ez mennyire számít kezdésnek... de mondhatni a legapróbb dologra változásra is odaszoktam figyelni...

2015. szept. 26. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!