Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az agancs illetve az ecsetalgá...

Az agancs illetve az ecsetalgától hogyan tudok végleg megszabadulni?

Figyelt kérdés
Köszi!
2015. szept. 25. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az "anyag nem vész el csak átalakul" alapon van az akvárium is, amint feltöltöd vízzel, kap fényt, akár elég annyi, hogy lásd az akváriumot, beindul az élet, mikroorganizmusok, egysejtűek, gerinctelenek , algák lepik el az akváriumot, ezt csak tetőzi, hogy kerül az akváriumba haltáp is.


Van a részleges vízcsere, ez a cserevíz, és az akvárium vizében lévő vegyületek szintjét hivatott a cserevíz paraméterei felé vinni, de sok esetben már a cserevíznek magas példa a nitrát tartalma, ami tökéletes az algák szaporodásához.


Vannak lehetőségek az alga kordában tartására.


1 algairtó, csak antiakvaristáknak való, a kiváltó okot nem szünteti meg, ami átlag szerves, vagy szervetlen anyag többlet, van amikor sietség lehet, de ha nincsenek változtatva a dolgok, csak alga irtó van, akkor ez örökös algairtó használatot jelent. Az alga, alga irtó használata mellett nem köt meg vegyületeket, igy azok halmozódhatnak, toxikus szintet érhetnek el, ami pusztulást eredményez.


Algaevő, számos algafaj van, amik egymás konkurenciái, szorítják ki egymást, ha az algaevő megevett egy algafajt, a körülményekben viszont nem történt változás, jön egy másik algafaj helyette, egészen addig, amíg nem egy olyan algafaj uralja az akváriumot, amit az algaevő nem eszik.


Kémiai szűrés, megvannak azok a szerves, szervetlen vegyületek amik az algát táplálják, ezeket lehet abszorbeálni, egy anyagba fizikai megkötni, majd kiemelni a kémiai szűrőanyaggal együtt az akváriumból, ugyanazok az anyagok vannak megkötve mint amit a növények használnak, így 1-2 spéci növényes szűrőanyag kivételével nem használhatóak növények mellett. Drága, és nem kiszámítható a kémiai szűrés, tesztelni kell drága tesztekkel a vizet.


Növényzet, gyakorlatilag ugyanazok kellenek neki amik az algának, konkurenciát jelent, így ki lehet szorítani az algát, akár teljesen az akváriumból. Hátránya a növényzettel való védekezésnek, hogy tanulást igényel, és technikai feltételekhez kötött, ami nem mindig vásárolható meg akvarisztikában, példa ilyen a fény, sokszor csak villamossági boltban rakható össze a megfelelő, optimális világítás az akváriumhoz, házilag kell kivitelezni.

Példa van egy 2x18 watt t8 armatúra, ami 65 cm, akkor ennél megvan, hogy mi az optimális akvárium üveg alá, fordított esetben van mondjuk egy 100 literes akvárium, ami már megvan, arra már nehezebb gyári fényt találni, mondjuk 3x18 watt lenne optimális, de ilyen lámpa nincs.


Okok még a gyenge szűrés, ez csak az alga fajt szabja meg, van olyan alga ami az ammóniát részesíti előnyben, van olyan alga ami kifejezetten csak a jól szűrt akváriumokban jelenik meg.


Lehet ok a túltelepítés, a cserevíz növényeknek hasznos vegyületein felül a haltáp mennyiség adja a növényi, és az alga fejlődés mértékét, gyakorlatilag ha sok a kaja, sok növényi növekedés van, ha nincs, akkor sok alga lesz.

2015. szept. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csináltam egy ecset alga tesztet még tavaly, kaptam ecset algás köveket, betettem egy akváriumba: [link]


A növényekkel együtt virult az ecset, de nem terjedt el, maradt a köveken: [link]


Majd kivettem az algás köveket: [link]


Közben úgy döntöttem megmarad az akva, fintorgattam, változtattam rajta, a növényi növekedés továbbra is töretlen. Roskadásig! lehet alga spórával, de egy száll alga nincs a mai napig: https://www.youtube.com/watch?v=fKATY6gT77E


A megoldást én a növényekben keresném, ha valami okból kifolyólag nem kivitelezhető, akkor bele kell nyugodni, hogy marad algás.


Egy nagyon fontos van, nem a növényzet segít az alga elleni küzdelemben, csak a növekedése számít, a kézzel fogható növekedés, metszés, az, hogy van növény semmit nem jelen.

2015. szept. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pl itt a gurámis akvám amibe nincs alga, de nagy halak, nagy növények, sok metszés, nagyon sok metszés. Sok növényi növekedés kell, hogy ne legyen még mutatóba sem alga. https://www.youtube.com/watch?v=WjOJtRhmH6Q
2015. szept. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!