Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell kiszamolni a...

Hogyan kell kiszamolni a szuresi sebesseget?

Figyelt kérdés
Van egy 160 l akvariumom. Hogyan szamoljam a megfelelo szuresi sebesseget?

2015. szept. 27. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A vízmennyiség kb. 4-szerese általában jó szokott lenni.
2015. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez több dolog függvénye, mennyire lesznek igényes növények, milyen erős lesz a fény, milyen fajta állatok lesznek benne, mennyire bírják a sodrást, stb stb.


Átlag akváriumban azt mondom, hogy kb olyan 3-szoros sebesség elég, tehát a bruttó térfogatot óránként 3-szor forgassa meg.

Ami nagyon fontos, hogy ezt a valóságban, jól beért szűrőközeggel kell megtennie.

Egy fent említett beért szűrőközeg baktériumtelepei viszont olyan mértékű fojtást okoznak az áramlásban, hogy a szűrők gyári, névleges adatai, köszönőviszonyban sem lesznek a valós értékekkel.

Konkrétan (típustól, motor erőtől függően) nagyjából a felére esik vissza a maximális teljesítmény.


Tehát 3-szoros valós vízforgatáshoz 6-szoros terheletlen vízforgatás kell. A gyakorlatban egy átlagos, jól szűrt akváriumban ez inkább 6-8-szoros névleges forgatás, amiből 3-4-szeres marad.


Ekkora méretben úgy is érdemes csinálni, hogy egy külső szűrőt beállítani biológiai szűrésre, ennek akár 4-5szörös elméleti vízforgatás is elég.

És azt kiegészíteni egy belsővel, mechanikai szűrésre, és az áramlás növelésére, mondjuk egy 4-6-8-szoros szabályozható vízforgatással.

2015. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 160 literben bal oldalon volt egy 1300 L/órás powerhead, jobboldalt meg egy 600 l/h külső szűrő.


A külső lehetett volna nagyobb is, de nekem ez volt itthon, ezért ezt használtam, és végülis az akvárium szűrését én megfelelőnek találtam így.

2015. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet kiszámolni és nem is kell. Attól függ mit akarsz tartani. Bettához elég 2-3 szoros vízforgatás, palacsinta algázóhoz meg 20-30 szoros.
2015. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék tartani ancikat es pillango tarkasugeret.
2015. okt. 1. 09:16
 6/7 anonim ***** válasza:
4-5-6 szoros vízforgatás jó lehet neked.
2015. okt. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok. Koszi:)
2015. okt. 1. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!