Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány kiló só kell egy tengeri...

Hány kiló só kell egy tengeri akváriumba?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 200 L akváriumom és abból szeretnék egy tengeri akváriumot csinálni...Miután megtisztitotam a vizzet hogyan keverjem meg a sóval ? És menyi só kell bele ?
2015. okt. 4. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Utánanézel, hogy abban a tengeri környezetben amit be akarsz rendezni, átlagosan hány százalékos a víz sótartalma, és ezzel kiszámolod, hogy 200 literbe mennyi sót kell tenned.
2015. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a konyhasónál más a szorzó.
2015. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

30 literenként kell 1 kiló só.

180 liter vízbe 6 kiló só kell.

200 literbe 6,6 kiló, de úgysem lesz az teletöltve vízzel


Én ezt a fajta sót használom.

[link]

Egyszer kell megvenni, amikor feltöltöd az akváriumot.


Amíg nincs hal, addig nem nagyon kell vizet cserélni, mert a kövekben élő apró lények nem különösebben terhelik a vizet.


Ha már vannak benne halak, akkor viszont 2 hetente érdemes 2 vödör vizet cserélni. A koralloknak is kell a vízcsere. Azok jelzik is, hogyha a víz már nem jó nekik, ha frissítésre szorul, bár azt azért nem kell megvárni, hogy elkezdjenek lekókadni és összetöppedni.


Én úgy szoktam vizet keverni, hogy van 10 literes vödröm, abba rakok ozmo vizet, és belekeverek két és fél pohár sót (2 decis pohárral). Ennek így pont jó lesz a sósűrűsége.


Ha utána megmérem a hydrometerrel (sósűrűségmérővel), az olyan 0,023-mat, vagy 0,024-et mutat.

Halaknak kedvez ha kevesebb, a koralloknak kedvez a több, azért a kettő közt jó.


Vegyél te is egy Hydrometert és akkor tudod mérni amit kevertél.


A Korallshopban is van minden:

Pl én akváriumot ott csináltattam, és ott fúrattam.

2015. okt. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!