Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera marin biotop cube 130...

Sera marin biotop cube 130 vélemény?

Figyelt kérdés
Ebbe az akváriumba lehet tengert csinalni ? És még milyen alkatrészek kellenek hozzá ? A viz elkészítéséhez még kell vennem egy ozmó szűrőt ?
2015. okt. 4. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, de ez kicsi és drága. Az uvc szűrőt se merném használni, mert kinyírja a baktériumokat, sterilizál és akkor nem fog működni az akvárium biológiai egyensúlya.


Nálam egy vastag réteg korallzúzalék talaj és sok élőkő szűri a vizet és makro algák segítenek a növekedésükkel a nitrát szűrésben, lehabzó nincs, mégis ez így bevált.

A 230 literes akváriumot 35 ezerért csináltattam.

A 130 literes íveset 15 ezerért vettem készen.

A 80 literesemet meg asszem 10 ezerért vettem.

Mind a három meg van fúrva és van mellettük egy-egy 60 literes műanyag hordó, abba csináltam meg a szűrést.


Szóval annyi pénzből, mint ott az az egy akvárium,

én itthon az összes akváriumomat újra tudnám reprodukálni.


Inkább a talajra kell félretenni pénzt, mert az újabban nagyon drága, és élő, vagy száraz kövekre.


A akkor fog flottul működni az akvárium, hogyha megfelelő mennyiségű kőben és talajban el tud szaporodni a rengeteg kis plankton és tengeri csillag, meg kis csiga, ami algát eszik, meg férgek, amik mindent megesznek, a halak ürülékét is.


Az akváriumra nem érdemes sokat költeni, mert akkor miből veszel köveket?

2015. okt. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ozmo kell hozzá, igen:

[link]

Rá kell kötni egy csapra. Ha nincs erre otthon külön egy csap, nem baj, lehet kapni a vízcsapra elágazást, amire pl mosógépet szoktak kötni. Én meg a zuhanyzó helyére kötöttem az ozmot. [link]

2015. okt. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki össze irná nekem hogy pontosan neki milyen alkatrészek vannak benne ? Vagy hogy hány kiló élökő stb. Koszobom :)
2015. okt. 5. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

100 literhez hozzávetőlegesen 10 kiló élőkő + 10 kiló talaj kell.


Mekkora akváriumot akarsz?


Nekem a 230 literes egyik végében van egy 5000 l/órás mágneses áramoltató, a másik végében meg egy 1200 Liter/órás.


A 130 literesembe egy 2800 L/órás áramoltató van.


A 80 literesbe egy 1600 l/h csinálja a sodrást.

[link]

2015. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
200L
2015. okt. 5. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 5 ezer l/órás áramoltató nagyjából elegendő.

Pl a "Grotech Reeef Stream RS 5000 áramoltató"

10 ezerért már kapsz.


Ha korallokat is tartanál, akkor kell egy lámpa 10000 K + Actinic Blue fénycsővel. Pl: [link]

2015. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!