Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a növényemnek?...

Mi lehet a baja a növényemnek? Sok helyen kijukatt csak az erezetek maradtak meg, és a leveleken is kisebb foltokban kifakult valahol még átlátszó is. Milyen hiánya lehet és milyen tápoldatot ajánlotok?

Figyelt kérdés
[link]

2015. okt. 8. 17:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amugy használok liqui carbo-t folyékony CO2-forrás káliummal
2015. okt. 8. 17:45
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd végig az egész cikket, mert le van írva, hogy miért nehéz ezt megállapítani. Elég bonyolult összefüggések is lehetnek.

2015. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát tényleg elég bonyolult :) de azért köszönöm a segítséget és milyen tápot vegyek ? olyat szeretnék amibe minden tápanyag benne van.
2015. okt. 8. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a minden azért nagyban függ az összképtől, mert pl ha normál mennyiségű hal van benne, akkor az azok trágyáját is bele kell kalkulálni, szóval akkor makroelemekből pl már kevesebb nitrogén vegyület (nitrát) kell. De lehet, hogy foszfát is kevesebb.

Káliumot meg most is adagolsz.


Talán easy life profito-val próbálkoznék, az átlag akváriumokban beválik. Esetleg makro elemes gyökértápokkal kombinálva, és megtartva a carbo-t.

2015. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)
2015. okt. 8. 19:09
 6/11 Platypus ***** válasza:
A papagájlevél egy nagyon fényigényes növény. Összességében elég sötétnek tűnik az akváriumod, pláne hogy az a hatalmas vízikehely is árnyékol. Nem biztos, hogy a növényed egyáltalán túlélhet ebben az akváriumban. De a profito amúgy jó ötlet, egy esélyt adhat.
2015. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
körülbelül 5 hete indítottam az akváriumomat akkor vetem bele ezt a növényt most vettem bele még halakat meg növényeket is és ajánlották a neptun liqui carbo-t és amióta megvannak a halak meg a többi növény meg használom a liqui carbo-t azóta lett ilyen. A halak előtt meg beszereltem egy új fénycsővet (T8 15w-os 7500k) de amikor ezt a növényt vettem ekkor meg egy nagyon-nagyon régi fénycső volt benne és akkor pedig szépen nőtt pedig az egy nagyon rossz cső volt.
2015. okt. 9. 15:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy a halak miatt megy tönkre ?
2015. okt. 9. 15:46
 9/11 A kérdező kommentje:
mert a plattik csipkedik
2015. okt. 9. 15:46
 10/11 Platypus ***** válasza:
Ha 5 hetes az akvárium, akkor simán lehet hogy egyszerűen csak most sokallt be a nem megfelelő körülményektől. Ez a növény technikás növényes akváriumba való. Ettől függetlenül a folyékony CO2-t nem szerencsés csak úgy magában adagolni. Ha a növények semmi egyéb tápanyagot nem kapnak, akkor a CO2 is fölösleges, úgysem tud hasznosulni(nézz utána a Liebig szabálynak).
2015. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!