Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga ellen mit érdemes...

Mózes Adrián kérdése:

Barna alga ellen mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

1 hónapos növényes akváriumban megjelent a barna alga elvileg eltűnik magától? 72l akvárium benne 60l víz tetra ex 800 szűrés (2liter siporax + purigen) világítás 2x 15w tehát 0,5w/liter. Világítást emeljem meg még egy fénycsővel? 1 hete van nagynyomású co2 és ga macro,micro+easycarbo val tápozok napi 3ml.

Legyek türlmes vagy szedegessem le a kövek és növényekről?



2015. okt. 10. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a kevés fény lehet az oka, mivel így a növények nem tudják az összes tápanyagot felhasználni, így az az algáknak marad. Nagynyomású CO2-t pedig amúgy is csak intenzív világítás mellet érdemes használni, a nélkül csak feleslegesen megy bele, a növények nem tudnak vele mit kezdeni.

2015. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közepes fényerő tudom lehetne több! Gyári tetőbe gondoltam bele teszek egy

[link]

még csak attól félek ezek a ledek max 3 hónap és alig világítanak nem? Vagy leveszem a gagyi gyári tető és rátolok egy odyssea dual pro.

2015. okt. 10. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez a fényhez felesleges a co2, és a macro táp is rendesen összekavarhatja a dolgokat, ha vannak halak, akkor pláne.

Low tech vonalon jobb egy nitrát foszfát mentes növénytáp, és mellé ha igénylik a növények csak egy pici macro, az E.I szerinti micro-macro adagolás azaz 1ml/20 liter/nap intenzív, vagy erős fényhez van, ez a táp főleg ilyen akváriumokba készült, vagy olyanokba ahol szinte nincs is hal.


Röviden, rossz tápot adagolsz, nem jó low tech akváriumba, a fényed kevés hozzá.

2015. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot ha már ekkora összeget rá költöttem tényleg kell a nagyobb fényerő. Rendelek inkább egy komoly led világítást az a 50 ezer már nem oszt nem szoroz.
2015. okt. 11. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!