Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A him xifo halam mert uszik...

Istvanfy kérdése:

A him xifo halam mert uszik egyhejben fuggolegesen az akvarium uvege es a melegito kozott?

Figyelt kérdés
Sokszor csinalja ezt de van amikor uszik rendesen es semmi baja.

2015. okt. 10. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Múltkor pont te kérdezted, hogy 50 meg 40 literes akváriumban mit lehet tartani. Remélem a xifódat nem ilyen kis helyen tartod, mert akkor ez is lehet a probléma oka.

2015. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de, az 50 L be tartom a xifot... akitol vettem aztmondta hogy lehet. Aztan utannaneztem a netten es lattam hogy megsem. De szerintem nem az aksi meretert van igy, kulomben kiszokott volna a vizbol mert nincs lefedve az akvarium.
2015. okt. 10. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
De, sajnos a kis hely a baja, mivel bár egy halnak sem tesz jót, ha a méretéhez képest túl kicsi helyen tartják, a xifók kimondottan "klausztrofóbiásak", kis helyre zárva stresszesek lesznek és furcsa viselkedéseket produkálnak (amint erről magad is meggyőződhettél) és ha eddig még nem ugrott ki, nem jelenti azt, hogy még ezután nem teheti meg. Az eladónak legközelebb ne higgy el mindent, de te is hibás vagy, mivel az előző kérdésedben leírtuk, hogy 50 literbe legfeljebb 6-7 centis halakat lehet tartani (azokból is csak néhány fajt), ennek ellenére te mégis beleraktál egy 10 centisre növő kardfarkú halat.
2015. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de mar megvan kb 1 honapja
2015. okt. 10. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy hónap az semmi, egy egészséges xifó átlagosan öt évig él.
2015. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
es mit javasolsz mit csinaljak?
2015. okt. 10. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Veszel egy nagyobb akváriumot, ha erre nincs módod, olyannak ajándékozod, aki megfelelő helyen (min. 100 liter) tudja tartani (kereskedésbe ne vidd vissza). Ebbe meg ha akarsz, vehetsz más halakat, de csak olyanokat, amelyeknek utánanéztél, hogy megfelelő, ne a kereskedőtől kérdezd meg és ne hagyd, hogy bármi mást rád sózzon. Ja és olvass utána az akvarisztikának.
2015. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ok akkor elajandekozom valakinek.

amugy csak guppykat tartok es nehany papagalyplatit

2015. okt. 10. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel kevés a víz, könnyen felhalmozódik benne a salakanyag, kéne egy kis vízcserét csinálni 3 naponta, ahhoz, hogy a vízminőség megfelelő maradjon. Mert ha sokáig szenved ammóniamérgezésben, hát bírja egy ideig, de utána lehet tőle úszóhólyag betegsége is, ami miatt fejre áll, meg ilyenek. Szóval ez szimpla mérgezés lesz szerintem. Higítani kell a vizet egy kicsit.
2015. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok kosz
2015. okt. 11. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!