Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A jávai mohába nem gabalyodnak...

A jávai mohába nem gabalyodnak bele a halak?

Figyelt kérdés

Az akvárium hátulján S d-s "szikla imitáció" háttér van. 1-2 sziklára ragasztottam jávai mohát.

Kb 2 napja a foltos páncélosharcsákat egyáltalán nem, vagy csak alig lehet látni. Felúsznak oda és fészkelik magukat a jávai mohába.

Én meg félek tőle, hogy belegabalyodnak... Fenn áll ennek a veszélye ?

Egyáltalán miért csinálják ?

Eddig nem bujkáltak... Most viszont sokszor azt sem tudom, hogy élnek-e vagy halnak...


2015. okt. 11. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bele tudnak gabalyodni, valószínűleg ott keresik a kaját, eredetileg a talajt hivatottak turkálni, de ha van benn valami apró szálas növény akkor azt is górcső alá veszik, nekem sokáig talaj helyett a H.M-et túrták, ki sem látszott a farkuk belőle, gondolom ösztönös, a növényben is keresik a kaját.

A harcsa hasa alatt lévő növényt turkálták egész nap: [link]


A vannak még notórius indiai vízi csillag rendezők, egész nap benne vannak: [link]

2015. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a kaját keresik. Beleúsznak a moha vagy egy sűrűbb növény közé és ott marad. Huzamosabb ideig fekszenek ott mozdulatlanul....
2015. okt. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!