Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elviselik egymást?

Elviselik egymást?

Figyelt kérdés
Tesomnak van egy sziámi harcos hala hím de ő nem tud vele foglalkozni. Ezért én akarok venni mellé egy nőstény meg pár garnélát egy 40 literes akvárium elbírna 2 Bettát és 2-4 garnélát???

2015. okt. 12. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ekkora helyre nem raknék mellé mást, a nőstényt halálra fogja kergetni, a garnélákat pedig megenné.

2015. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. okt. 13. 21:34
 3/4 anonim válasza:
Ez igaz, az aksi elég szűkös, de ha mindenképp szeretnél mellé nőstényt feltétlen 3-at vegyél, és sok búvókát helyezz be, hogy el tudjanak rejtőzni a hím elől. Ha egy kislányt raksz a hím mellé, halálra fogja szekálni, ha többen vannak, a figyelme megoszlik. Nekem 50 literen osztozik a hím három nősténnyel, és kényelmesen elférnek. Persze a legjobb lenne, ha valamivel nagyobbra cserélnéd az aksit, úgy 60+ literesre.
2015. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ossze szoltadod a nostenyt es a himet, akkor megturik egymast, es a garnelakat is ha eleg buvohely van a nostenynek es a garnelaknak is. Pl betelepited szep novenyesre az akvariumot, a kozepreszre tegyel javai mohat, hogy a garnelak tudjanak elbujni es akkor nem lesz baj. Az enyemeket is megettek a sziamik de azt olvastam h ha van buvohelye akkor megfernek. Velemenyem szerint inkabb szoktasd ossze a nostennyel, es tegyel csigakat.

Osszeszoktatast ugy ertem h tedd be a nostenyt egy borkanba es logasd be a him melle, hagy ugy par orat, majd csereld meg oket hogy a nosteny felfedezhesse a helyet. Valaszd szet oket es ezt ismeteld par napig, aztan engedd ossze 3-5 napig minden nap 20-50 percet de vigyeld oket folyamatosan. Ha ezek utan is tul agressziven viselkedik a him akkor ertelmetlen probalkozni. Nekem egyszer osszejott, masodszorra nem.

2015. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!