Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalak ölik egymást, miért?

Neonhalak ölik egymást, miért?

Figyelt kérdés

Volt 8 neomhalam és egy betta. Olvastam és a kereskedésben is elmondták, hogy a bettával lehet tartani ilyen halakat, nem fogja bántani. A neonhalaim mégis hullanak el. Pár napja meghalt az egyik, hátsó uszonya hiánszott és a teste is meg volt csócsálva. Tegnap megint egy előkerült hátsó uszony nélkül és ma reggel etetésnél nem találtam az egyik halat és most délre került elő szintén hátsó uszony nélkül. Minden nap ellenőrzöm őket, tehát egyik napról a másikra történnek ezek és valószínűleg éjjel. Láttam már, hogy egy neon kergeti a másikat és csipkedi, kicsit megkavartam a vizet, hogy hagyja abba, de ezek szerint bántják egymást.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan tudnám ezt megakadályozni? Szeretem és sajnálom őket, de nem tudom sajnos mindig figyelni őket.


2015. okt. 14. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Így jár az (és a halai) aki lusta szakirodalmat olvasni és kereskedőre hallgat szakmai ügyben. A kereskedő célja az eladás, neki csak jó, ha pusztulnak a halak. Nyugodj meg, a betta tépkedi le a neonhalak úszóit és harapdálja őket. A sérült hal testnedvei meg a vízbe kerülnek és a többiek a táplálék ízét érzik a sérült halon, ezért harapdálják (ha ép lenne, nem törődnének vele). Nem szeretni és sajnálni kell őket, hanem megfelelően társítani és gondozni, aminek része az is, hogy az ember utánaolvas és megfogadja a szakemberek tanácsát.

Egyébként is a lehető legrosszabb társítás hidegebb vizet (19-23°C) kedvelő dél-amerikai feketevízi, rajban élő pontylazacot társítani délkelet-ázsiai, 24-28°C-os vizet kedvelő, kifejezetten területvédő hallal.

2015. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami tartási hiba miatt elpusztulnak a halaid, a többi pedig csak dögöt eszik, nem ők ölik meg.
2015. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább írd le:

Mekkora akvárium? Kik a lakói? Milyen a szűrés? Milyen időközönként cserélsz vizet, milyen mértékben?

2015. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha megdöglik egy, a többi megeszi a hullát, de egymást ezek nem bántják.


Talán ammóniamérgezés, mert kicsi az akvárium, nincs elég jó szűrése. Vagy frissen raktad össze és még nem állt be az egyensúly és felment a nitrát szint az egekbe.

2015. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze lehet, hogy a betta csipkedi, azt nem tudom.
2015. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Amit kizárnék az az, hogy a nenok öldösik egymást. Lehetséges az úszórothadás is de az hosszabb lefolyású fertőzés nem egyik napról a másikra öl, vagyis látható nyoma kellene legyen az élő halakon mint szakadozott farok és úszók, rángó mozgás, foltok, fekélyek,stb. A víz ammónia és nitrátszint lassú emelkedése mindenféle fertőzés forrása lehet mert legyengíti a halak immunrendszerét, ez lassan öl és általában nem a mérgezésbe hanem annak következményeként valamilyen fertőzésbe pusztulnak el a halak. A hirtelen megemelkedett ammónia vagy nitrátszint viszont szinte azonnal és tömegesen öl. A legkézenfekvőbb ok a Betta támadása szerintem. A neonok mindig kergetik egymást, de nem gyilkolási szándékkal. Külön kell tenni a Bettát de azért írd le ,hogy tartod őket mert lehet, hogy egyéb tartási problémák is vannak. Való igaz, hogy a Bettának 27-28 fokos víz kell és kb 40-liternyi területet védd, max vörös, "fekete", zöld neonnal tartható, ha minden áron neont akarunk, a kéknek ez a víz hosszú távon túl meleg. 80-100 literes jól szűrt medencében dús növényzet mellett lehetséges az együtt tartásuk, természetesen 1-2 hetente 20-30%-os vízcserék és talajtakarítás mellett. Még csak annyit, hogy a Bettáknál semmire nincs garancia, van, hogy békésen eléldegél a társaival, van, hogy támadja őket ez ideális körülmények között is így van, szűk helyen fokozódik az agresszív viselkedése hiszen területvédő és a neon nem ellenfél számára.
2015. okt. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úszórothadás lesz, bár nem vennék rá mérget.

Vízcsere, valami gyógyszer, esetleg nagyobb akvárium/erősebb szűrés.

2015. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szakemberhez fordultam es megtalaltuk a problemat. Koszonom Mindenkinek a hasznos valaszt
2016. jan. 12. 23:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott a "szakember" mi volt a probléma? :D
2016. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!