Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mehet még hal 112l-be?

Osynho kérdése:

Mehet még hal 112l-be?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 páncélos harcsa, 4 szifó, 8 szumi él együtt. Szeretnék sziámi algaevőt (ő viszonylag nagyra nő, gondolom 1-2 darab elég lenne) és vennék egy kisebb csapat serpalazacot, ha még belefér, illetve meglennének a szumikkal. JBL 901-es szűrés, viszonylag sok növény van.
2015. okt. 15. 20:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
Bőven elférnek, főleg jó szűrés mellett. A sziámi hasznos hal, de ha nincs alga igényel egyéb zöld táplálékot vagy nekieshet a növényeknek (de nem túl jellemző). Párban vedd. Szerintem a serpák is mehetnek, jól ellesznek egymással.
2015. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. okt. 15. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe nem vennék több fajt. A meglévők létszámát pótolnám fel. Még 3-4 szumi és 2-3 harcsát vennék inkább. A serpalazac kikezdheti a szifót az uszonya miatt. Az alga evő nagyra nő, belső szűrő mellé nem javasolnám. Mivel szűrsz?
2015. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A szumi is csipkelődős fajta, de nem bántja a hím szifót (1hím 3 nőstény van).


A kérdésben ott a szűrő is, JBL 901-es, siporax-szal, micro mec-kel kiegészítve. :)

2015. okt. 16. 11:42
 5/12 anonim válasza:
Jól végigolvastad a kérdést!:) Bár elméletileg nagyra nő, akváriumban szerintem 10 cm-nel nem lesz nagyobb. Páncélosharcsát én is tennék még bele, de ha szeretnél egy csapat serpát (5-6db), nem hiszem, hogy bármi probléma lenne belőle. Amikor még nagyon régen xifókat tartottam, a nagy (10cm) hímek voltak a leginkább verekedősek, de 1 hím 3 nőstény mellett ez se aktuális probléma.
2015. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nem láttam. Igen a szumik is csipkedős hal hírében állnak, én is gond nélkül tartom őket, de új hal vásárlásába benne van a kockázat, h nem fog működni. A szűrést nem láttam az elég bőven.
2015. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a bajom a péncélosokkal, hogy gyakorlatilag csak etetéskor látom őket, kövek, növények alatt bujkálnak. És nehéz is elérni, hogy maradjon nekik valami kaja, mivel a szumik azonnal lecsapnak mindenre, szóval annyit kellene beszórnom, ami már nem lenne egészséges a víz minősége szempontjából, ha azt szeretném, hogy jusson nekik. Még több páncélosnál hatványozódna a probléma. :/
2015. okt. 16. 12:51
 8/12 anonim válasza:
Pl. Ha veszel fagyasztott "kocka" kaját, miután a jég leolvad róla (es ha addig nem tépi szét a tobbi hal) lesüllyed az aljára, és ott is van a harcsáknak :) az enyémek pl a fagyasztott tubit, szunyogot imádták. Volt olyan is, hogy felusztak az akvarium tetejere kajalni
2015. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van a sera vipachips is lehullik az aljára, azt nem tudják a szumik megenni. Mindig egy helyre szórd és megszokják a helyet.
2015. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokféle kajával etetek, mindegyiket benyomom a víz alá, hogy minél gyorsabban a földre érjenek, de a szumik szépen végigtúrják a földet is. Hihetetlen a falánkságuk. :) szoktam adni fagyasztott vörös szúnyoglárvát és tubifexet is, ugyanaz a szitu. Egyedül a tablettás tápokat nem fogyasztják el azonnal, de a kis gyökerek bekapják, lenyelni nem tudják, de a szájukban a cuccal krúzolnak körbe-körbe. :D
2015. okt. 16. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!