Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Piócák az akváriumban. Mit...

Piócák az akváriumban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előmászott az akvárium talajábol egy mutató ujj hosszúságu pióca amit a wc-n lehúztam.Vettem bele egy uj növényt valószinü azzal került bele. Késöbb észre vettem hogy az üvegen egy foltba van 20-30 darab 1-2 mm es pioca ivadék, amiket nagynehezen leporszivoztam. Valószinü hogy még vannak az akváriumba. Mivel vagy hogyan tudnám kiirtani őket???

2015. okt. 16. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mosd at a talajt
2015. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%
Sehogy. Akvárium tartalmát úgy ahogy van kidobod, halacskát egy pohár vízbe, új tartalmat veszel, új vizet engedsz.
2015. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

halacskát egy pohár vízbe... idióta---



Ha ki akarod őket teljesen irtani, ahhoz szét kell szedni az akváriumot.

Hogy ezt a halak túléljék, természetesen egy akváriumhoz megközelítő méretű edénybe kell őket tenni.

A vízből annyit meg kell menteni, amennyit csak lehet. De minimum a 2/3-át!!!

A szűrőt folyamatosan, leállás nélkül kötelezően üzemeltetni kell az ideiglenes helyen!!!


Ha ez megvan, akkor jöhet a takarítás.

Ami bírja a sósavat, azt azzal kell átmosni. Pl az aljzat. Kicsiben próbáld ki, hogy bírja e.

A növényeket 10%-os hipós , vagy neomagnolos oldatban rövid ideig fürdetve majd alaposan leöblítve fertőtleníted.

Ami nagyon fontos, hogy hipót meg sósavat nehogy összekeverj, véletlenül se, kis mennyiségben se, mert nagyon veszélyes.


Ha mindent alaposan átöblítettél tiszta vízzel, újrarendezheted az akváriumot, mindenképpen a régi vízzel, és a közben folyamatosan járatott szűrővel.

2015. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%
Akkor inkább igyál hypot utolsó.. :)
2015. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!