Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Otocinclus (törpe szívóharcsa)...

Otocinclus (törpe szívóharcsa) kis probléma? Ma vettem őket nagyon be vannak lassulva miért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
szóval vettem ma 2 db otot bevoltak nyomva egy túlzsúfolt akváriumba a halas csávó mondta h behozták őket akvárium felszámolás miatt... nem nagyon mozogtak csak "álltak" egy helyben az üvegre tapadva... aztán haza hoztam őket beraktam az én nagyon sűrű növényzetű alul-telepített nanomba és kb most olyan 6 óra után mozdultak meg... erre arra lassan úszkálnak... nem tudom nincs valami bajuk? mert ezek a halak úgy tudom rettentően pörgősek... továbbá 25 fokos az akvárium néha felmegy 1 fokot de úgy tudom h 22-25 fok között ideális leginkább nekik... nem lesz bajuk ha néha felmegy 1 fokot a víz hője?

2015. okt. 19. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

kb 27 fok a max, amit még normálisan elviselnek, ha annál feljebb megy, akkor pl lefekszenek az aljzatra és gyorsan veszik a levegőt. 24 fok ideális nekik.


De amúgy hőmérőd is van? mert ha a fűtőt beállítod 25 fokra, az simán lehet hogy 28 fokot csinál.

2015. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nézd, k így ez a normális viselkedés, de nem mindig ugrálnak ennyit

https://www.youtube.com/watch?v=qnpg6O5364s

2015. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a hőmérő mutat 25 fokot... és a fűtés miatt van 1 fok ingadozás szal estefelé szokott felmenni 1 fokot aztán egész nap 25 de általában az esetek 70% megvan 25 fok
2015. okt. 19. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor az nem kéne hogy baj legyen.
2015. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tomaszcool ***** válasza:

Szerintem nem kell még aggódnod miattuk. Nem rég érkeztek és meg vannak rémülve a szállítástól és az új helyüket sem szokták még meg. Alapvetően nem egy nagyon úszkálós fajta, de azért motoszkálnak az üvegen/aljzaton. A fentebb linkelt videóban pár igen "vidám" Oto látható és az egy jó példa a viselkedésükre. Nálam azért nem ennyire aktívak. Csak este, lámapoltás után jönnek elő, napközben egy faágon, vagy egy sötétebb növényes területen pihengetnek.

A víz hőmérséklete (25 fok) teljesen jó, azért ne felejtsük el, hogy a természetes élőhelyükön is van hőingadozás, tehát 1-2 fok "lassan" bekövetkező vízhőfok változást azért bírniuk kell. Másrészről csapatban szeretnek élni, tehát 2db nem feltétlen "elég", bár nano akváriumba nem fér el túl sok :/

2015. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért vettem kettőt mert csak kettő volt meg akartam már ilyen halat de nem nagyon lehet kapni... meg megsajnáltam őket 54 literes nano annyira azért nem kicsi nekik sztem...
2015. okt. 20. 12:31
 7/8 tomaszcool ***** válasza:
Sehol sem írtad le az akváriumod adatait,csak azt hogy nano. A nano olyan 30 liter és az alatti tartományt jelenti nekem.
2015. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem a nano nano élőlényeket jelenti meg nálam olyan 50 liter körüli meg hát az közelebb is áll kicsit hozzá de nincs harag
2015. okt. 23. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!