Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használhatok e az akváriumba...

Használhatok e az akváriumba kútvizet? Illetve ha igen azt is hagyni kell e állni egy napot, vagy azt azonnal felhasználhatom e?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Méresd be a víz értékeit.
2015. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mármint milyen értékekre gondolsz?Még nem nézettük meg soha,de ezt isszuk mi is.Végülis iható.Nem vödrös felhúzós,hanem szivattyús.
2015. okt. 22. 13:55
 4/17 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lenne baj, mert az legalább kémiai úton nem tisztított, klórozott, de sajnos Magyarországon a kútvíz a legtöbb helyen már szennyezett, vagy éppenséggel túlzottan nitrátos, amitől szegény párák hamar földobják a talpukat, már amelyiknek van talpa egyáltalán, nem jellemző. :-) Ph és nitrit szint mérés az alap ebben az esetben szerintem. A nitrit nem keverendő össze a nitráttal, habár előző utóbbinak reakció–terméke. De ha már a csapvízhez vannak hozzászokva akkor semmiképpenen ne változtass, mert abból felháborodás lesz odabent, nem is kicsi.
2015. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Először mérd meg, utána ha nincs gond, akkor meg lehet próbálni. Várni nem muszáj vele, mert a klór miatt kell 12 órát várni, de a kútvízben nincs klór.
2015. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Soha nem kaptak csap vizet.Bolti ioncserélt,ami akvarisztikához is jó.Az volt eddig,és csak néha raktam hozzá a kutasból egy két litert.Gondoltam ezentúl azt adnék mert a ph kevesebb mint a bolti.Az nagyon sötétkék a kúti az viszon egy két árnyalattal világosabb.A keménység az 15nk
2015. okt. 22. 14:05
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát megpróbálom.Majd lassan mindig többet teszek a vízcseréknél,és akkor lassan megszokják.
2015. okt. 22. 14:14
 8/17 Platypus ***** válasza:

Ha az ioncserélt pH-ja magas, akkor nem való akváriumba! Az ilyen ioncserélt nátriumos gyantával készül, vasalóba jó, akváriumban nem. Az akváriumhoz való ioncserélt pH-ja 6 körül, néha alatta van.

Na most bevizsgálatlan kútvizet inni elég nagy felelőtlenség. Az elterjedt műtrágyázásnak köszönhetően szinte mindenhol nitrátos. Akkor is, ha szivattyúval veszed ki, és nem vödörrel. Akváriumba még nagyobb gáz. Akkor már inkább esővíz, az is kockázatos valamennyire, de legalább az alap kémiai tulajdonságai megfelelnek a legtöbb díszhalnak, mert lágy és savas. A kútvíz meg kemény és lúgos szinte mindenhol.

2015. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan próbáld lecserérni, mindig csak egy–egy literrel többet. Abból talán nem lesz gond.
2015. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,itt a környéken mindenkinek fúrt kútja van,mert külterület,erdő mellett lakunk.Mindenki ezt issza,még nem volt probléma belőle.Én csodálkozom is a bolti vizen,mégis rá van irva h akvarisztikai felhasználásra is.
2015. okt. 22. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!