Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sügereket tennétek egy...

Milyen sügereket tennétek egy 350literes aksiba?

Figyelt kérdés
Már beszereztem az akváriumot, be is rendeztem csak a halak maradtak hátra.Néztem pár sügeret:yellow sügér,csigasügér,márványsügér,vitorláshal,pillangó törpesügèr ezek közül melyikeket tennétek be az akváriumba és hányat belőlük,ha akartok más sügereket is javasolhattok.

2015. okt. 22. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Én raknék bele 1-2 zebrapintyet, papagályt!

Ezeket ismerem!

2015. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Első dologként el kellene döntened , hogy afrikai, vagy amerikai sügéreket szeretnél, nem szerencsés dolog vegyesen tartani őket. A márványsügért nem ajánlanám nagy mérete miatt, 350-literben 1 pár tartása is határeset de társítani más hallal ekkora helyen nem lehet. Hosszú életű halak, csak az tartsa aki kifejezetten a számukra fenntart egy nagy akváriumot. A pillangó törpesügér nagyon kényes hal és nagyobb testű halak között nem szerencsés tartani, egyenlőre lebeszélnélek róla. 1-2 pár vitorlást,vagy egy nőstényekből álló 5-6 fős csapatot, egy-két kisebb testű halrajjal, 1-pár ancival és egy raj páncélos harcsával, dús növényzet mellett érdemes tartani. Két hím vitorlás felnőtt korban nem mindig viseli el egymás jelenlétét még egy ekkora akváriumban sem, nálam volt példa mindkét esetre. A csigasügéreket más azonos méretű csigasügérekkel társíthatod, ekkora helyen 2-3 kolónia is megél, 1 hím, 2-3 nőstény arányban kell vásárolni fajtánként. A yellow sügéreket is 1hím 2-3 nőstény arányban érdemes venni, társítani csak hasonló mentalitású és méretű afrikai sügérfélékkel érdemes,1 esetleg 2 fajtával, (én kicsit besokalltam az 5 fajta sügérrel) ahány hal legalább annyi barlang is kell, a sziklákat rögzíteni kell mert aláásnak. Ha döntöttél bővebben és részletesebben is megbeszélhetjük.
2015. okt. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!