Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Háromszázhatvan literes...

Háromszázhatvan literes akváriumba milyen külső szűrőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Milyen teljesítményű, márkájú és fontos lenne hogy annyira ne zúgjon mert az ebédlőbe lenne. Köszönöm!

2015. okt. 24. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit, de a sunsun gagyi márka, a másikat nem ismerem hogy mennyire hangos.

[link] Vagy lehetne két kisebbet nézni.



Illetve ha olcsón akarod megúszni, akkor fúratsz 1 55mm-es lyukat az akvárium egyik oldalára, felülről 20 centire van a lyuk közepe, majd egy ilyet rá kell csavarni a lyukra: [link]

Egy 40-es PVC pipát belülre rá kell tenni: [link]

Az egyik végét felfelé állítani, és akkor ezzel beállítottad a vízszintet. Így 7cm perem marad körbe az akváriumon, ami meggátolja egyes halak kiugrását.

Kívülre rá kell húzni egy 40-es flexibilis lefolyócsövet, amin le tud folyni a víz, alulra egy hordóba: [link]

Fürdőszoba kellékes boltokban kapsz ilyen PVC idomokat.

Ez itt a képen 32mm-es, neked ez kicsi, neked 40-es kell.


Alulra mondjuk egy 60 literes hordót beteszel.

[link]

Végül egy vízpumpát a hordóba: [link]

A vízpumpára ráhúzol egy kb másfél méteres, megfelelő vastagságú gumicsövet:

[link]

A cső végét pedig felvezeted az akváriumba.

A hordóból a pumpa felnyomja a vizet, fent pedig a 40-es lefolyón lefolyik a hordóba. A hordóba tehetsz utána annyi és olyan szűrőanyagot, amennyit és amilyet csak akarsz.

Ez egy aránylag olcsó megoldás, és jobb szűrést lehet vele elérni, mint egy külső szűrővel, mert itt a hordónk nagyobb, és így több szűrőanyagot tudunk beletenni. Persze a hordó mérete lehet 80 literes is. Tökmindegy, lényeg, hogy elférjen.

Meg azt is lehet, hogy nagyobb lefolyót csinálsz, lehet 50-es PVC idomokat is kapni, én azért mondtam 40-est, mert én olyat használok.


Van 3 kisebb külső szűrőm is, de nem használom, félre vannak téve, mert nem szeretem azokat szétszedni takarításkor, meg sok cső menne ki-be, szóval az nekem nem tetszik annyira. A hordót így azért szeretem jobban, mert az teljesen nyitott, akkor tudok benne pakolászni, amikor csak kedvem tartja.


Amikor az akvárium lepárolog, akkor a vízszint csak a hordóban megy lejjebb, az akváriumban állandóan mindig 7cm perem van körben.

És a cserevizet soha nem az akváriumba öntöm, hanem a hordóba. Oda könnyebb beleönteni vödörből, mert én a fürdőszobából vödörrel hozom be a vizet. Nem slagozom végig, mert az akvárium messze van onnan.

2015. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!