Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom még tisztább...

Lacijanika kérdése:

Hogyan tudom még tisztább vizet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőnek is leírom milyen is a 60l akváriumom. Ez egy házilag készített 2015.07.15-én 46*35*35 és bele van építve egy belső szűrő(szivacs) ami az akvárium egyik sarkába fixen beépítve de levegőztetővel működtetve fent a víz színén képez egy vízesést. Így egy körforgást idézve elő és így szűri a vizet akváriumon belül. Ezen kívül készült házilag az interneten látva egy belső palackos szűrő ami szintén szűri a vizet. Mind két szűrő kávébarna színű ami az olvasottak alapján már jónak tűnik mivel a biológiai folyamat beindult. De mivel ezt még nem találtam elegendő szűrésnek mert nem teljesen tiszta a víz így készült egy külső szűrő edény ami egy kis akvárium 15*15*35 álló és ebben vannak szűrő anyagok (krumplizsák,szivacs,lávakavics) ennek a tetején van egy csendes szivattyú ami folyamatosan keringeti a két akvárium között a vizet. A nővény egy úszó(kolokán) az ajzat az apró sóderes kavics ami berakáskor ki lett főzve a bacik ellen. A halak 12db 4cm alatti aranyhalacskák (Carassius auratus). A világítás 2db 11w-os takarékos neon. A vízcserét az olvasottak alapján 30%-osan szoktam csinálni. Vagyis 20l víz csere ami a csapból engedett meleg víz ami kihűlt és ez után a szoba hőmérséglettet felvette így cserélem.

Kérdésem az, hogyan tudom még tisztább vizet elérni?


Tisztelettel mindenkinek:Lacijanika


2015. okt. 26. 15:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szegény aranyhalak. :( Már most kicsi nekik a hely.


Nézz utána, mekkorára nő egy aranyhal, ha van rá helye.

2015. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Olvastam róla és úgy értettem, hogy víz mennyiség függően nőnek meg. Persze ha kirakom őket kerti tóba akkor sokkal nagyobbak lesznek. De még most kicsik a halacskák. Szándékomban van lecserélni őket és tóba rakni és az akváriumomba pedig új halakat rakni mint (guppik, platti stb..) De ezt még pontosan nem tudom miket rakok majd bele az akváriumomba.

A lényeg amiért írtam és kérdeztem, hogyan tudom elérni a még tisztább vizet?

2015. okt. 26. 16:37
 3/37 anonim ***** válasza:

Nem kell tovább kérdezned, ez a megoldás.

Igen, a halak méretének függvénye az akvárium mérete is.


Csak éppen ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ha beteszel 12 aranyhalat 60 literbe , akkor azok majd kicsik maradnak, és mindenki boldog lesz.

Hanem úgy, hogy a folyamatos stressztől, az elviselhetetlen zsúfoltságtól, és az állandó folyamatos ammónia mérgezéstől hormonzavaros, "besült" elcsökevényesedett halaid lesznek, akiknek szenvedés minden perc.


A világ minden technikáját is bevetheted, semmit nem érsz vele, mert a térfogatból lemaradt egy nulla. (mivel ez 600 literbe ideális létszám)

Úgyhogy tök fölösleges bármit is csinálnod, nem is tudsz csinálni semmit, majd ha 12 aranyhal helyett lesz 6 hím guppi, meg 6 hím platti, majd tisztább lesz a vized.


A nőstényeket meg most felejtsd el, egy ekkora akvárium nem bír el szaporulatot, pláne nem 2 elevenszülő faj szaporulatát.

2015. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jól tudod, lacika. Nem a kis élettér miatt nem nő meg hanem a rossz vízminőség miatt. Láttam én már 80 literes akváriumba külső szűrő mellett 20-22cm-es aranyhalat, megfordulni alig tudott. A halaid csököttek visszamaradottak lesznek, ha nem akkor pedig szenvedni fognak a szűk tér miatt. Egy halnak akkor van optimális környezet biztosítva, ha abba eltudja érni a várható átlagos méretet, aranyhal esetében 20-25 cm. Miért nem olyan halat tartasz aminek tudod az optimális életteret, feltételt biztosítani?
2015. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Mint fentebb említettem ezek a halak mennek majd a kerti tóba ha elkészül. Pontosan milyen halat rakok bele a 60L akváriumba és menyit azt még nem tudom. Akadnak olyan halak ami a fentebb leírt körülményeknek megfelel. Mint guppik, platti stb... valamit fogok bele rakni de ezzel kapcsolatba is elfogadom a sok jó tanácsokat. Lényeg, hogy tiszta vízbe úszkáljanak és ez mindenki számára tetszetős legyen.
2015. okt. 26. 20:21
 6/37 anonim válasza:

Jó akkor leegyszerűsítem paraszt nyelvre. Nem csak az élettérről kell it beszélni, igen a halaid szenvednek és nyomorékok lesznek valószínűleg, DE mivel nagy testű halak ezért sokat szarnak több gázt lélegznek ki stb. ez mind tápanyag a növényeknek...namármost valószínűleg növényed is kevés van (ennyi mellé meg pláne biztos) így a kosz az valamilyen alga lehet. Plusz piszok...Miért nem vártál a halvásárlással a kerti tó elkészültéig? Miért kellet neked akváriumban tartani őket most?


Az állattartás felelősséggel jár, nem a hal választja ki hogy nálad akar úszkálni, ha nem tudod jól tartani ne vidd haza....Ezek után félve kérdezem hogy mekkora lesz a kerti tavad?

2015. okt. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Salx Narval ***** válasza:
Az előttem írók nagyjából leírták a lényeget. Tavaszig, mert gondolom előbb nem lesz tó, még ellesznek valahogy. Vegyél még növényeket, pl tüskéshínár (nem kell leültetni) májmoha, középre ültethetsz tócsagazt, vízitököt. Hideg vizet engedj és egy éjszakán át pihentesd, viszont legalább 3 naponta cserélni kellene 20-litert ennyi hal mellett, a talajt is rendszeresen porszívózni kell ( nem elég a halak turkálása). A krumplis zsák helyére is tehetnél pl siporaxot, vagy más hasonló minőségű szűrőanyagot. A barkácsolt szűrőt is lecserélheted egy motoros belső szűrőre de a legfontosabb most a gyakori vízcsere, erre kell berendezkedned, az-az több tárolóedény kell, vagy jó minőségű vízelőkészítő,pl Sera Toxivec, vagy az aranyhalaknak kifejlesztett Sera Goldy Aquatan nitriveccel kombinálva ha kell. Komoly kerti tó kell ahhoz, hogy a halak átvészeljék a telet vízszűrővel, esőztetővel, sok-sok növénnyel és legalább 1-m2 terület ahol a víz 1m mélység alatt van, léktartó berendezés, stb, ezt azért tartsd szem előtt, nem elég ásni egy nagy gödröt és lefóliázni.
2015. okt. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Csinálj egy ilyet. Ez így valamit számít, mert növeli a vízmennyiségedet: [link]


A vízpumpa felnyomja a vizet a vödörbe, majd a vödörből lefolyik a víz az akváriumba. Így kering a víz az akvárium és a vödör között. A vödörre kell csinálni egy lyukat és beleragasztani FBS-el egy vastag csövet.

Lehet a vödör helyett egy nagy hordót is használni, abba még több víz fér. Kicsit ez stabilizálná a dolgot.

2015. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Pendulum92 ***** válasza:
A purigen vagy az aktív szén is optikailag tisztább vizet csinál.
2015. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Az aranyhalak problémáját megoldottam. Oda adtam egy havernak akinek szép és jó kerti tava van ahol el lesznek az arany halacskák. Majd ha az én tavam elkészül majd kapok tőle. :D

2015. okt. 27. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!