Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb tápanyag...

Melyik a legjobb tápanyag rúd/golyó/tabletta gyökéren keresztül "táplálkozó" növények számára?

Figyelt kérdés

#tápsó #Tápgolyó #táp rúd
2015. okt. 29. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobb ilyenkor a talajszűrés kiépítése. Az akvárium vizének van annyi tápanyag tartalma, ami elegendő a növények számára. A gond az, hogy a gyökerek olyan gyorsan felszívják a gyökér mikrokörnyezetében levő anyagokat, hogy az aljzatban a vízmozgás hiánya miatt gyakorlatilag csak a lassú diffúzióval pótlódnak ezek. Ennek meggyorsítására szolgál a talajszűrés, miközben persze meszűri a vizet a lebegő szennyeződésektől.
2015. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha egy növényt, kizárólag a talajból akarnál táplálni, akkor annak N (nitrogén) P (foszfát) K (kálium) valamint kis menyiségben micro elemek kellenek: vas,mangán réz, czink stb (Fe, Mn, Cu, Zn, B, Mo stb)


Minden elem össze tartozik, ad egy kerek egész komplex tápozást, viszont ha példa nincs kálium, akkor a többi sem épül be, esetleg nincs micro elem, akkor szintén csökken a nagy menyiségben szükséges macro elemek felvétele.


Pl itt nagy a kínálat: [link]


Fenti kínálatból van a Jbl kugeln, csak micro van benne, tehát tőle 1cm-t nem fog nőni semmi, elősegíti a vízben levő tápanyagok felvételét.


Egyet találtam ami komplex, a többiért én pénzt nem adnék, ezt: [link]


Van még a magyar neptun aquaplant, komplex műtrágyát, és növényi hormonokat tartalmaz, valamiért összefonódott a panzival, ilyen a doboz: [link]


És ilyenek vannak benne ha kibontod: [link]


A neptun nem a lag töményebb, de rajta kívül csak 1 van ami gyáriban jó lehet.


Van a DIY (csináld magad) én azt így fórumon nem ajánlom, mivel több infó kell a használatához, ha érdekel akkor google és DIY utána a tárgy, példa DIY tápgolyó, DIY talajtáp.

2015. okt. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvastam rossz dolgokat erről a panzi gyökértápról, de ha Te ajánlod akkor nem lehet rossz.

Köszönöm mindkét választ!

2015. okt. 30. 08:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a neptun, de folyékony táp nélkül nem sokat ér.


A Seachem nem lehet rossz, ami feltűnt, hogy vannak benne mezo elemek is, ezek fontosak a növényeknek, de a kiegészítő tápokban nincsenek, vagy csak alig, ez a kálcium, magnézium, kén, eredetileg a csapvízből nyerik a növények, viszont az már nagyjából igazolt, hogy jó hatással van a növényekre, ha a növénytápok is tartalmazzák.


A neptunnal szembe állítani csak úgy lehet, hogy a Seachem árán vett neptun fel van használva, én ősidőktől 10-es csomagban veszem, gondolom a panzi van felbontva, változóak az árak, de kb 400 neptunnal kell szembe állítani a 10 darab Seachem tablettát.

Nekem 40-50 bőven elég egy lapos 75 literes hm előtérérhez, hamarosan kész lesz 3.rész, neptunnal csináltam, nyilván nem high tech cucc, de mondjuk 40 tabletta nem kerül 14360 forintba.

Szerintem a neptun ellenesek nem az árat veszik figyelembe, hanem a darabszámot, szóval nem túl erősek matekban.


Jelenleg szerintem a DIY-tól nincs jobb, én nem szretem, mert nem lehet elgyőzni metszeni. és kevés a vizből felhasznált tápanyag.


Hm előtér: https://www.youtube.com/watch?v=3c1qLDESWTM

2015. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Én ezt használom, saját magam készítem, ha nem akarsz vele vesződni írj privátot, lehet hogy tudok segíteni:

[link]

2015. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vettem egy doboz aquaplantet, egy próbát megér..

Ha nem jön be akkor megkereslek a DIY táppal kapcsolatban.

Kösz

2015. okt. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!