Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék létrehozni egy...

Szeretnék létrehozni egy akváriumot rákok számára. Ehhez tudnátok segíteni kicsit?

Figyelt kérdés
Tesóm barátnőjénél születtem Red Charry (remélem jól tudom a nevét) garnélák. Nem tud a picikkel mit kezdeni így párat nekem ajándékozna. Régen voltak halaim így mondhatni parányi tapasztalatom lehet de rákjaim sosem voltak. Rendelkezésemre áll egy 17l-es akvárium ezt rendezném be 3-4 garnélának. ebben kérném a segítségeteket. Utána olvastam pár dolognak miszerint a mohákat és élőnövényeket kedvelik illetve apró szemcsés talajokat. De amiről még nincs infóm az a szűrő. Milyet használjak? Ami könnyen beszerezhető és nem horror árú?

2015. nov. 3. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Van a videó leírása, abba minden részlet megvan, nekem szaporodnak is rendesen, kajának mehet garnéla táp, de meg lehet próbálni bármilyen zöldséget is: https://www.youtube.com/watch?v=e9Df7l_YRPQ
2015. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettél! Te milyen szűrőt használsz? Hol és mennyiért tudnám beszerezni?
2015. nov. 3. 21:07
 3/8 Kpeti563 válasza:

Szia!

Először szerezz be egy fűtőt. A víz hőmérsékletét állítsd be kb. 24-27C fokra. Talajnak a garnélák jobban szeretik a sötét, apró szemcsés ajzatot. Több garnélát is tehetsz bele, mert 4db az nagyon kevés ahoz, hogy az akvárium jól nézzen ki. Növénynek kisebbeket rakj bele mert ha jól tartod őket akkor nagyon nagyra nőnek és nem győzöd majd visszavágni. A jávai moha nagyon jól mutat(nekem is az van benn a garnélásomban). Világításnak vagy LED vagy fénycső(a növényeknek inkább egy növényes fénycső legyen). Kb.8-10 órát világíts nekik. Szűrőnek én egy Eheim aquaball, vagy egy biopower-t tudok ajánlani(ez szűrő meg levegőztető egybe, de ha beraksz egy légpumpát akkor nem ártasz nekik). Aztán ha jobban bele akarsz merülni az akvarisztikába, akkor jöhetnek a többi "okosságok"(pl. Co2, stb.stb.) Ha érdekel több infó akkor nyugottan írj, segítek, ha nem boldogulnál vele.

Sok sikert!!!

2015. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a szobába megvan 19-20 fok akkor felesleges vízmelegítő, a garnélák szeretik ahidegebb vizet is. Elég hozzájuk egy egyzszerű szivacs szűrő, felesleges ilyen eheim vackokért 10 ezret kiadni, ami talán még be is tudja szívni őket...
2015. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szivacszűrő az egy levegőztető motor porlasztókővel és rávaló szivaccsal?
2015. nov. 4. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, garnélákhoz tökéletes.
2015. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve porlasztó nem is kell hozzá, csak hozzávaló szivacs.
2015. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2015. nov. 4. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!