Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium takarítás, hogy...

Akvárium takarítás, hogy csináljam hogy a halakat ne érje stressz?

Figyelt kérdés

Van egy akváriumom amiben kicsit elszaporodtak a csigák,és észre vettem tegnap az aljzatban is egy kis vörös féregszerű élőlényt,ezért aljzatot is szeretnék cserélni.A halakat az akvárium vízével átrakom addig egy használaton kívűli akváriumba,azt tudom hogy ilyenkor nem szabad aszűrőt takarítani,mire kell még odafigyelnem?

Segítségeteket előre is köszönöm.


2015. nov. 5. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A szűrő szivacsát akváriumvízben azért kinyomkodhatod.

Ha sok vizet meg tudsz tartani, az jó. Ha kell hozzáadnod vizet, akkor az 1 napos állott víz legyen, és a hőmérsékletre meg (ha kell) a lágyításra figyelj oda.

+ Én délelőtt rendezkedek csak az akváriumban, mert elég korán "elülnek" a halak, és nem akarom zargatni a pihenésük. (Mondjuk nekem elég a természetes fény, így ehhez szoktak. De ha te rendszeresen késő estig világítasz, akkor ez sem gond.)

2015. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%
Ezért mondjuk nem is kéne nagytakarítani. Csiga ellen rakj be egy salátalevelet este, súlyozd le, reggel meg egy falka csiga lesz rajta amiket kiszedhetsz levelestül. A kis féregszerű izé valószínűleg tubifex. Ártalmatlan halkaja. Ha sok van belőle, akkor érdemes őket kiporszívózni, de egy darab miatt fölösleges takarítani, plusz értelmetlenül stresszeled a halakat.
2015. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Platypusnak igaza van de van egyszerűbb megoldás. Ritkán kapható de érdemes utána járni a latin nevét nem tudom, magyarul: közönséges csigázó aligátornak hívják. Nagy mennyiségben képes eltávolítani minden csiga fajtát akár egy éjszaka alatt rendbe rak egy akit. Érdemes fiatal korban (pár naposan) betelepíteni a medencénkbe mert hamarosan 3-4 méteresre nő. Ami nem gond ha a tulajának van temetkezési vállalkozó, jó esetben bőrdíszműves az ismeretségi körében.
2015. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm a választ,be bitonyítottad milyen értelmes is vagy valójában :D
2015. nov. 6. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy igazad van és nem vagyok túl értelmes de legalább mosolyt csaltam az arcodra...:)
2015. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ehhh xD am amúgy megcináltam,nem tudom hogy hogy néz ki a tubifex, élőben még nem láttam,de ezek úgy néztek ki mint a giliszták és vagy 15-20cm hosszúak voltak,6 ot találtam belöle.
2015. nov. 10. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!