Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumba...

Egy 54 literes akváriumba milyen világítást vegyek?

Figyelt kérdés

Az akvárium növényesnek készül. Olvastam olyanokat hogy annyi világítás kell amennyi az akvárium literszáma. pl 54 literbe 54 watt elég?


szerintetek melyiket vegyem?

[link]


(ennél lehet külön külön kapcsolgatni a fénycsöveket hogy mennyi legyen égve)

[link]



2015. nov. 5. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
54 w mellé komoly tápozás és co2 fog kelleni. 2x 18 w is elég közepes igényű növényekhez.
2015. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:
A high-tech növényes akvarisztika egy komplex rendszer. Ha te veszel egy 48 wattos világítást, a co2-vel, és a tápozással is lépést kell tartanod. Ha egy egyszerűbb növényes érdekes, inkább 2 x 15 wattos tetőkben/armatúrákban gondolkodj.
2015. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 4x24 Wattos (alsó) lámpát csak kettesével lehet kapcsolni, azaz 2, vagy 4 fénycső világít egyszerre.


Elég lesz neked oda a (felső link) 2x24 Wattos lámpa is, de ha fel tudod kötni a plafonra, akkor húzd kicsit feljebb, mert én a 72 litereshez használtam és az 10cm-vel magasabb akvárium volt. Nem 30 cm magas, hanem 40, és még co2-t is nyomtam bele. Úgy a növények szépen nőttek, tehát nyugodtan feljebb emelheted a lámpát 10 centivel az akvárium fölé.

2015. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!