Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy aranyalam aki már 4...

Van egy aranyalam aki már 4 éves és most kaptam hozzá (kb 2 hete) egy másik aranyhalat és az új aranyhal mindig követi 'harapgálja' a fenekébe megy. Nem hagyja békén sosem . Miért lehet ez? És mit csináljak?

Figyelt kérdés
Külön tenni nem szeretném őket .:( Köszi a válaszokat előre is !! :) ( értelmes válaszokat kérlek! )

2015. nov. 5. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Fél herém rátesz, hogy kicsi kettőnek a hely. De lehet egynek is. Új jövevény a domináns. Hely hiányában meg cseszegeti a másikat.
2015. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Az tartási körülményeket leírhatnád, úgy talán könnyebben lehetne segíteni.
2015. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
18 literes az akváriumom van benne kavics kagyló ilyen alagút szerű dísz műnövény levegőztetö. Már több hal is volt az első arany halam melett. Sőt, az elején 5 en voltak és semmi probléma nem volt. És most nagyon aggódom hogy nehogy megölje az új halam a régit. (ugyanolyan nagyságúak és színűek is bár az új foltos, sárga alapon fehér )
2015. nov. 5. 20:27
 4/13 A kérdező kommentje:
nézzétek itt van egy kép is ,csínáltam róluk. --> [link] Azt elfelejtettem írni hogy még van 2 harcsa takarito halam is de ők nem sok mindent zavarnak. őket egyáltalén nem bántja a közelükbe sem megy. Légyszi segítsetek!
2015. nov. 5. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgasd:

[link]

2015. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Tuti egy kis troll, ne is írjatok neki...
2015. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Meg ezt is olvasgasd: [link]


Meg az állatvédelmi törvényt, amit több pontban sértesz.


Amennyiben jót akarsz a halaknak:

a) Eladod őket megfelelő méretű jól szűrt akváriumba.

b) Veszel nekik megfelelő méretű akváriumot és egyéb felszereléseket.

2015. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#1

Megmarad a golyóm. Dobd ki az akváriumot, a halakat ajándékozd el. Nem alkalmas semmi ilyenre amit te akarsz.

2015. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért én mit akarok (utolsó kommentelő) ? Köszönöm a linkeket elolvastam ,de nem szeretném őket elajándékozni és főképp nem kidobni az akváriumot. Majd szerzek egy nagyobbat esetleg, bár ebben sincs semmi bajuk csak az amit a kérdésben írtam és választ nem kaptam rá. Tehát továbbra is áll a kérdésem. Miért követi állandóan és miért nem hagyja békén?
2015. nov. 6. 08:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért mert stresszelnek, szarul érzik magukat 18 literbe... Még guppiknak is kicsi lenne, nem 20-30 cm-re növő halaknak. Kínzod őket.

Nem kis ellenmondásba is keveredtél, azt írtad h 5 en voltak, tehát már 4 db elpusztult, csak nem lehet olyan jó nekik, mivel 20 évig is gond nélkül elélnek.

Inkább add el, egy aranyhalas akvárium 100 ezer fölött jön ki. Vegyél egy 40-50 literes akváriumot és olyan halat tarts akinek tudod az igényeit biztosítani és nem kínzod halálra...

2015. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!