Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki segítene nekem induló...

Valaki segítene nekem induló garnélás akváriumban?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne hogy ez az össze állítás így jó lenne-e?

Világítás: [link]

Szűrő: [link]

Akvárium: [link]

Kicsit nekem soknak tűnik az 1w/l vílágítás növényesre szeretném de co2 nem szeretnék bele.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. nov. 10. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is soknak tűnik.


[link]


?


[link]

2015. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kifejezetten fényigényes "növényes" akváriumnál az 1w/l teljesen reális érték! Co2-nélkül pedig ne is nagyon álmodozz ilyen aksiról. Sokkal látványosabb eredményeket lehet elérni vele mint nélküle. Főleg halal hiányában.
2015. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok lesz hozzá a fény
2015. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Tegnap este sikerült megrendelnem egy 13w-os csiptetőssel amit itt javasoltak. Remélem minnél előbb küldik :)
2015. nov. 11. 07:19
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem jó lesz így ha belekalkulálunk még egy üveglapot is ami csökkenti a fényerőt. Tetőüveg nem ártana mert a garnélák simán lelépnek ha valami nem tetszik nekik és némelyik akkor is ha minden jó.:D A csőnek 5000-6000K körül kellene lennie és kiemelt vörös, kék, esetleg zöld csúccsal, vagy legalább egy közepessel. Ha nem ilyen a beépített cső akkor úgy is venni kell, akkor esetleg választhatsz kisebbet is. A szűrő beszívó ágára kell egy harisnya, vagy egy nem túl tömör szivacs. Egy gyökér, vagy vasfa mindenképp hasznos dekoráció, ezeket előre megveheted had ázzon és ,hogy ne fessen annyira. Pár hasznos növény egy garnélásba, jávai, karácsony, stb moha, gömbalga, vizipáfrány, ekkora fénynél leszorított vagy kötözött májmohát is tarthatsz, akár talajtakaróként is. Lebegve nem ajánlanám a májmohát mert szétveri a beáramló víz és tönkremehet. A gömbmoha szétvágható és fára sziklára kötözhető, persze nem kell mindenáron szétvágni, ez csak egy lehetőség. Hasznos dolog egy-két barlang, vagy üreg, pl kókuszdióhéjból, hogy legyen hová elbújni, ez főleg ritkább növényzet esetén fontos.
2015. nov. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!