Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 100L vagy 200L es akvárium...

Egy 100L vagy 200L es akváriumhoz külső szűrőbe menyi szűrőanyaga szügséges és mekkorának kell lennie a vízforgatásának? (ha jól tudom minimum 3x osának kell lennie)

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!És még anyit hogy szivacson kívűl milyen jó szűrőanyagok vannak amit külsőszűrőbe lehet alkalmazni biztonsággal?
2015. nov. 12. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél több! Túl sokat nem tudsz használni.Eheim bioMech, et használok de első lépésben nálam EHEIM Mech szűrőanyagokon megy át a víz! Szivacs sok mindenre nem jó! használnak még tőzeget, aktív szenet stb választék van bőven.
2015. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mind1 h 100 liter vagy 200? Annyi szűrőanyag szükséges amennyi belefér... Milyen szűrőről van szó?! A vízforgatás attól függ miylen élőlények lesznek benne, bettának elég 1-2 szeres, palacsinta algázónak 20-30 szoros. Neked mi fogja lakni az akváriumot?
2015. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amazonasi biotópot szeretnék.Anci,Kékpajzsos páncélos,Parázslazac vagy esetleg neonhal lenne benne.

Még nem vettem meg semmit,előbb utána akartam járni hogy mi hogy kell egy ijen nagy akváriumhoz,és hogy ez így meg oldható e 100L ben vagy kell a 200L es,eddig még csak 1 60 és egy 30L akváriumom van de szeretnék egy nagyobbat is.

2015. nov. 12. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 fajt is szeretnél akkor minimum 150 liter meglegyen sztem. 6-7 literes tartállyal rendelkező külső megoldja a biológia szűrést, mellé egy kisebb belső szűrő fog kelleni. A belső szűrők nagy részébe nincs biológia töltet, 2 liter siporaxal fel kell majd tuningolnod még.
2015. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. nov. 12. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
*a külső szűrőkbe nincs biológia szűrőanyag
2015. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!