Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 ilyen fajta halra elég 150...

3 ilyen fajta halra elég 150 literes akvárium?

Figyelt kérdés
Vettem egy 150 literes akváriumot tegnap szűrővel, 4 növénnyel, világítással, bekavicsoztam, berendeztem, antiklóroztam, minden. Egy háton úszót, egy morgóharcsát ás egy tarka páncélosharcsa. Azt mondta az eladó, hogy elvileg nagyra nőnek így nem is szeretnék több halat, kérdés nekik elég-e, vagy mennyi idő alatt növik ki? Belerakhatom ezt a hármat?
2015. nov. 26. 21:31
 1/5 A kérdező kommentje:
ja, azt kihagytam, hogy t5-ös világítást vettem bele, nem igazán tudom mit jelent, de azt mondta az eladó lehet t8-as kéne. Ki kell akkor cserélnem, vagy jó?
2015. nov. 26. 21:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Nananana! Álljunk csak meg egy kicsit. :D Pontos faj? Több fajtája van a morgóharcsának és a háton úszónak is, van amelyikük csapatban érzi jól magát és van olyan is amelyik mellé nem lehet fajtársat tenni. A tarka páncélos harcsa, nos rákerestem én őt torokátum harcsaként ismerem. :D Belőlük tarthatsz 2-3 db-ot.

Na már most, az eladóra sose hallgass! Ő csak rád akar sózni mindent amit csak lehet, valószínűleg nem is ért a halakhoz. Csoda, hogy nem rögtön az akváriummal együtt küldte a halakat is...

150 literben már elég sok fajta halat tarthatsz. A harcsák általában az aljzaton úszkálnak, kutakodnak. Ha tartasz belőlük 3 fajtát akkor napestig kerülgethetik egymást... válasz 1 fajt, füléjük még rakhatsz valamilyen rajhalat. :)


Tessék, itt nézelődj: [link]

Nézd meg a fajtákat, az igényeiket, hogy mivel lehet társítani. Mielőtt állatot veszel mindig nézz utána az igényeiknek! Soha ne hallgass az eladóra (Ha nem vagy biztos valamiben kérdezz, akár itt is). Bemész, elmondod mit kérsz és nem engeded, hogy rád tukmáljon dolgokat!


T5, T8... oké, de hány wattos? Mielőtt növényt veszel is a dolgok után kell nézni. Hogy milyen növénynek lesz elég a fényed. Az akvarisztikában mindig előre kell tervezni, olvasni, kutakodni. Sosem szabad csak úgy belecsapni a lecsóba. :D Már ha érted...


+1 hasznos tanács: Ne vegyél olyan halat ami kinőheti az akváriumodat (még csak véletlen se). Mikor aztán később megnő hová teszed? Odaadod valakinek? És ha nincs kinek? És ha éppen nincs keret nagyobb akváriumra?

2015. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Abba a boltba se mennék többet. Elég egy talajlakó ekkora akváriumba. A szűrőt járasd 3 hétig a halak érkezése előtt bármit is mond az eladó.

Ezt olvasd el kezdésnek mert nagyon foghíjas a tudásod.


[link]

2015. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát...

Ez így kevés infó.


Először is, valóban kéne tudni a pontos fajtákat.

Ezen kívül, ez egy rossz választás.

Egyrészt egy nagy zagyvaság, összekeverve afrikai dél-amerikai nagy méretű aljzat lakók, de a háton úszó is szinte 2 dimenzióban mozog, az összes halnak az alapterület számít, nem(csak) a víztömeg, az meg elég véges.

Ráadásul minél nagyobbak, arányaiban annál jobban terhelik a vizet.


Őszintén szólva, nem is tudom, hogy kéne ezt tisztába tenni.

Mi az, hogy berakhatod e?

Még nem vetted meg őket?

Mert ha nem, akkor ne is vedd!


Kisebb halak illenek oda, és kisebbekből több!


A t5-öst meg hogy a rákba lehetne már t8-ra cserélni?

Mikor nem is olyan a foglalata, meg nem is olyan "háttér " kell hozzá.

Ha t5, akkor t5. Csak az egész világítási rendszert tudnád t8-ra cserélni, mindenestől, de az meg hülyeség, mert a t5 jobb.

Fontosabb, hogy hány wattot tudsz használni, és milyen színhőmérsékletűek a csövek.

Pl 2×39 watt 865 jelölésű kb optimális.

Egyébként se kavics, (inkább 1-2 mm-es kvarchomok, ha olcsón akarod megúszni) se antiklór (mivel 1 nap alatt kimegy a klór) nem kell bele.

Külső szűrő. Na az viszont sokkal hasznosabb lenne.

[link]

Első 2 fejezet kötelező!

2015. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dioxyde ***** válasza:
Gondolom vmi szettet vettél,gyenge szűrő meg gyenge világítás jár hozzájuk általában... egy külső szűrő már kéne ekkora akváriumhoz.A növényeknek meg tudd meg a nevüket mert ha nem tudod akkor az igényeiket se fogod tudni aztán ha vmi nagyon fényigényes akkor jobb ha kicseréled mohára vagy anubiasra mondjuk.A harcsák helyett meg gondolkozz vmi társas akváriumba ahol az egész vízrétegre jut hal nem csak az aljzaton van 3 nagyobb harcsa.
2015. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!