Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe karmosbéka nem tud...

Törpe karmosbéka nem tud felúszni levegőért, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hárman vannak abból kettővel semmi gond nincs a harmadik egy napja nem tud felúszni levegőért, csak rúgja fel magát de a felszint nem éri el, nem kell sokat felúszni kb 15 centit, ha segitek neki hogy aláteszem a kezem és arra tud állni akkor levegő vétel után alig tud lemerülni . Kivettem a akváriumbol és egy 3 centis vizbe van , abban teljesen jol elvan mert levegőért csak fel kell állnia, mi lehet a baj. Picik meg nagyon, kb 2 centik

2015. nov. 28. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A békák az oxigént főleg a bőrükön keresztül veszik fel, így ha a vízben van elég oxigén, akkor nem fognak megfulladni, úgy sem ha nem vesznek levegőt. Viszont ha erőlködik, hogy felússzon, de nem tud, akkor mégis lehet valami baj. Nem látsz valami furcsát a mozgásán, tud rendesen úszni?

2015. nov. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
külsőleg semmit nem lehet látni , meg a kis vizben is uszkál kicsit, de jóval többször kell rugnia hogy elérjen vhova mint a másik kettő. tegnap kiprobáltam méegegyszer hátha sikerül neki , de nem tudott felúszni, a másik szinte egyszer elrugaszkodik a talajtól és fent van , ő meg csak kapálózik , hagytam hátha sikerül neki , aminek az lett a vége hogy már hassal felfordult , gyorsan kiemeltem hogy levegőt kapjon, visszatettem a kisvizbe azota megint jól van. az egyik hatsó lába nem működik ugy ahogy kellene szerintem, lehet hogy bántotta vmelyik, ha igy folytatja berendezek neki egy másik akváriumot amiben csak 3 centi viz lesz
2015. nov. 29. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!