Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szárított tubifex (pl a...

A szárított tubifex (pl a panzié) van olyan jó mint az élő? Illetve ha élő és feldarabolom akkor az már nem éli túl, tehát amit nem esznek meg a halak véletlen nem szaporodna el a talajban?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A szárított tubifex gyakorlatilag olyan, mintha papírral etetnél.

Feldarabolás után elpusztulnak, nem tudnak életbenmaradni, de az elszaporodásuk sem probléma.

2015. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az élővel etetésnek tényleg vannak veszélyei?
2015. nov. 28. 22:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben pár napig tioszta vízben áztatod őket, és csak aztán adod a halaknak, akkor minimális az esély, hogy baj történjen. Vannak érzékeny bélrendszerű fajok(pl törpesügérek, tropheusok), nekik nem adható.
2015. nov. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szárított eleségek tápértéke nulla. Ha élő nem megy akkor jó minőségű fagyasztott.
2015. nov. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért akarod feldarabolni, annak legfeljebb akkor van értelme, ha ivadék halaid vannak. Az elszaporodástól nem kell félni, nem könnyű a tubifexet szaporítani, ezért inkább csak szedik a folyókból szaporítás helyett. Arra kell ügyelni, hogy cseréld a tubifex vizét sűrűn, különben elpusztulnak. Én a gyógyszertárban kapható szemcseppentővel szippantottam fel mindig a tubit és úgy adtam a halaknak.
2015. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!