Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzat lenne a legoptim...

Cool36 kérdése:

Milyen aljzat lenne a legoptimálisabb ha élő növényt is szeretnék az akváriumba? 112 literes

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ízlés kérdése.

Sokan táptalajt + Manadót használnak.

Nekem az ültető gödörben táptalaj (így sokkal kevesebb kell belőle) + apró szemű kavics jobban bejön.

De lehetne táptalaj + kavics is.

2015. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:

JBL manado, 1-3 mm-es apró sóder, ADA, Tropica általános talajok(lágyítanak nagyon kezdetben, erre figyelni kell).


Ha csak csapvizes általános növénytartás, akkor manado vagy apró sóder, esetleg U0-ás bazalt.

2015. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 elwera ***** válasza:

Nekem a pro soil bevált, pl:

[link]

2015. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nagypapa válasza:
A nyelvtan tanároddal értekezz! Olyan nincs, hogy "legoptimálisabb", mert az optimális márfelsőfok, önmagában is. Ez a "kempingtábor" tipikus esete.
2015. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 rézevőfiamór ***** válasza:
Ha vízinövényt (pl. valami hínár) akarsz, akkor valami átmosott, fertőtlenített (átforralt) sóder. Ugyanis az ilyen növények gyökere csak rögzítő funkciójú, a tápanyagokat a levélen keresztül veszik fel
2015. dec. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

nagypapa:


"márfelsőfok"


Ez két szó! :D

2015. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha később átrendeznéd/ kicserélnéd az akváriumot/ talajt de mégis szeretnél táptalajt a növények alá ajánlom az ültetőtálkás módszert. Lehet kapni különböző kis műanyag dobozkákat, amiket például a fagyisnál kapsz (ha elvitelre kérsz) azokat méretre tudod vágni abba táptalajt raksz, beleülteted a növényeket, az akvárium többi rését fölszórhatod gyöngykaviccsal vagy amit szeretnél. Nekem bevált ez a módszer. Remélem tudtam segíteni
2016. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!