Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sárgul a akváriumi növényem...

Norbi880910 kérdése:

Sárgul a akváriumi növényem mi lehet a gondja?

Figyelt kérdés
2015. dec. 5. 18:11
 1/3 A kérdező kommentje:
1 hetes akváriumom van 15 W kompakt fénycső van elméletileg benne, vettem neptun növénytápsót 2 hetente írja az adagolást eddig 10 ml t öntöttem bele 54L es az akváriumom. régi hajtások sárgulnak csak új hajtás is volt és a fenti hajtások levelek is szép zöldek egyenlőre ötleteket tudnátok mondani?most vettem CO2 s Liqui carbot de egyenlőre nem csepegtettem használhatom-e halak mellet?
2015. dec. 5. 18:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az sokat segítene, ha tudnánk, hogy pontosan milyen növényről is van szó.

2015. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így nulla infó.


Általában bármilyen növényt termesztenek, ott másak a körülmények mint nálad, és egy növénynek sok idő kell az akklimatizációhoz.

Meg kell szokni az új környezetet, felhasználja az erőtartalékait, aztán hanyatlásnak indul.

Egyelőre amit leírtál, az teljesen jellemző, ha az új hajtások zöldek, az jó jel.

Az új környezetben kifejlődő részek már ahhoz a közeghez szoknak hozzá.

Tehát emiatt önmagában nem kéne aggódni.


Ami a fényt illeti, majdnem a minimum alatt van.

Gyakorlatilag alig van néhány olyan árnyéktűrő növény, ami megél ilyen kevés fény mellett.

Úgyhogy tényleg kéne tudni milyen az a növény pontosan, mert egyáltalán nem biztos, hogy az új hajtásokkal együtt nem rohad el az egész 3 hét múlva.


Nézz utána növény határozókban az árnyéktűrő fajoknak, és olyanokkal próbálkozz.

Ami a tápot illeti, ezt a fajtát pont nem ismerem, de azt tudni kell, hogy kevés fény mellett általában lassan növő fajtákat tudsz csak tartani.

Ha pedig egy növény lassan nő, akkor a fényintenzitásnak, a tápnak meg a CO2-nek is alacsony szinten kell lennie, mint minden más esetben, egymással összhangban kell lennie, mert mindenféle fölösleget az algák fognak hasznosítani.

A lassú növény növekedés pedig nem jelent túl nagy konkurenciát az algáknak.


Úgyhogy először is, árnyéktűrő fajok kellenek.

Utána a tápból elég a gyári ajánlás fele.

Co2-ből ilyen növényfajtáknak nem kell plusz beoldás (akár folyékony szén formában) elég a levegőztető (szűrő, felszínfodrozás) által légkörből beoldott CO2.

2015. dec. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!