Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hetes akvárium növényein...

2 hetes akvárium növényein fehér, oszló, hártyás dolgok telepednek meg. Mik ezek? Hogy lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Meg tudja valaki mondani, hogy mik lehetnek ezek a kis dirib-darab moszatok(?), amik rátelepednek a növényekre (pár napja jelentkeztek)?


Alga, rothadás, betegség? Valami egyéb cucc? Hogy lehetne eltüntetni? Friss akvárium, alig 2 hetes.


Mit tegyek? Remélem a képek minősége ellenére megfejtitek a talányt! :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2015. dec. 6. 21:11
 1/7 elwera ***** válasza:
Penész?
2015. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is penészre tippelnék.
2015. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hangzik jól, mit javasoltok? Mitől lehet?
2015. dec. 6. 22:12
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem közben.. és bár nem találtam hasonló képet, azt írták több helyen, hogy ez normális, mert még friss az "ökoszisztéma" és majd beáll.

Kérdés, hogy így van-e, vagy kezdjek el hypot önteni a vízbe? :D (persze nem öntök, de hátha van valami ésszerű teendő.. 50% vízcsere, kiskanál só, ráolvasás, vudu-penész-baba permetezése stb.)

Köszönöm!

2015. dec. 6. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A növények fajtájához illő mennyiségben és minőségben kell fény, táp, és valamilyen szén.

Ha ez megvan, akkor semmit ne csinálj.

A szűrő járjon folyamatosan, néha dobj egy kis fagyasztott halkaját a vízbe, mint ha már etetnéd az első adag halat.

2015. dec. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor várok... illetve teszem a dolgom.
2015. dec. 7. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
:D A ráolvasás a felsoroltak közül az egyetlen ami segít.
2015. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!