Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a guppimnak?

Mi baja a guppimnak?

Figyelt kérdés
54l-es akváriumban van 5guppi, 1algaevő és 3páncélosharcsa. Tegnap este az egyik hím guppim a víz tetején úszott,pipált,majdnemhogy függőleges pozícióban. Alig mozgott,azt is imbolyogva.Reggelre a talaly alján találtam, alig mozog,ha igen akkor nagyon imbolyog,szaporán mozog a kopoltyúja. Elváltozás semmi sincs rajta,annyi, hogy nagy a hasa. A többi halnak semmi baja. Mi lehet a baja és hogy lehetne megmenteni?

2015. dec. 9. 09:20
1 2
 1/11 supra01 válasza:
Szia! Lehet valamit megevett, vagy valami fertőzést kaphatott.
2015. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kép róla:

[link]

[link]

2015. dec. 9. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Döglődik, hasvízkór.
2015. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pikkelyei nem állnak el, bevérzések nincsenek rajta. Folyton a növények között pihen.

Tegnap csináltam 20%-os vízcserét valamint kipucoltam a szűrőt.

Az akvárium(EHEIM Aquastar 60 szett) 20 napja üzemel élő növényekkel, 12 napja vannak benne a halak.

2015. dec. 9. 11:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna még 1-2 hétig jártatni, de most már m1... Próbáld meg a sót, picit megemelni a hőfokot... hátha... bár szerintem megdöglik. Még 1 tanács az algaevőt azt szedd ki belőle, mert gyorsan kinövi majd az akváriumot. Páncélosból pedig szerezz még be 2-3-at. Sok szerencsét!
2015. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elkülönítettem a halat a többitől kb 8-10 l vízbe egy másik akváriumba, ahol most függőlegesen lebeg a kopoltyú mozgása kicsit lassult és fehér az ürüléke. Kaját nem kap.


Mit tegyek a vízbe, hány fokos legyen ami valami javulást eredményezhet?

2015. dec. 10. 10:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet jobb lenne, ha nem lenne stressznek kitéve. Én nem raknám külön, ha a többi hal nem bántja.. Nem tudjuk mi a baja.. Megemelheted a hőfokot is, de szerintem nem segít rajta.. :/ Még életben van?
2015. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hagyhattam a többi között mivel valóban nem tudhatjuk pontosan mi a baja, de a legvalószínűbb a bélgyulladás, amiből könnyen kialakulhat hasvízkór ami már fertőző. (olvastam olyasmit is hogy a guppik a gyengébb egyedeket piszkálják)

Még él és jelenleg Sera Bactopur tablettával kezelem. A légzése normális, külső elváltozás még mindig nincs, fehér az ürüléke, függőlegesen tud csak állni viszont egyre több ereje van és próbál úszni.

Olyan mintha úszóhólyag problémája lenne de nem tudom mire lehetne visszavezetni, így inkább azért gondolok bélgyulladásra mert csak egyféle lemezes tápot kapott (hiába volt jó minőségű Tetra Guppy).

A többiek étrendjén változtattam viszont nem nagyon akarják megenni a növényi eredetű száraz kaját sem a szárított bolharákot(daphnia).

2015. dec. 11. 12:02
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ez még egy biológiailag nem beállt akvárium. A 8. napon tetted be őket, ez a nitritcsúcs kezdete pont, de még valószínűleg ammónia is volt a vízben. Ki kell várni legalább 2-3 hetet, és közben szórni a halkaját a vízbe halak nélkül, hogy a baktériumállomány kialakuljon.

A nem beállt vízből következtetve pedig a betegsé(ek) is világossá válnak, miért jelentek meg. Ajánlok 2 db. 50%-os vízcserét állott vízre, 3 naponta, tehát 1 héten legyen meg a 2. Addig is óvatosabban etess.

2015. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:
A külön tett hal valószínűleg már menthetetlen. A 2-3 hetet TÉNYLEG ki kell várni.
2015. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!