Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények az akváriumomról?...

Vélemények az akváriumomról? Főként a halösszeállításra speciazálódva

Figyelt kérdés

3 hónapos ,bruttó 180 l 26-28 fokon ,elég erős eheim szivacsos, levegőztetős szűrővel, fa és mindenféle növények (fűfélék , mohafélék, nagylevelűek)

1 hím betta ,

2 pár kék gurámi ,

1 pár törpe gurámi ,

2 pár tetra ,

2 torokátum harcsa,

2 anci ,

6 molly ,

5 szifó ,

10 ékfoltos razbóra ,

20 neonhal .

Egyenlőre mindenki nyugodt , szépen növekednek , bár a gurámik között a szokásos harc azért folyik :)



2015. dec. 9. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg hal, több mint 50 hal, nekem 600 literbe nincs ennyi. Gondolom nem kifejlett halakról van szó, idővel szűkös lesz neki, sőt sztem csoportos pusztulás lesz a vége. Nem ártana kérdezni vásárlás előtt. A belső szűrő is kicsi, ide brutál külső szűrő kellene. Én heti 2szer cserélnék 30-40% vizet.
2015. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Nem ártana kérdezni vásárlás előtt"

mentségemre szóljon, hogy két helyen is utána érdeklődtem , elmagyaráztam hogy mit szeretnék és azt mondták határeset. Egy kicsi tapasztalatom van csak még régebbről, de akkor még minden más volt :( (heti 20-30% os vízcsere + porszívózás) Milyen külső szűrőt ajánlanál ? Én is úgy érzem hogy ez kicsit kevés, bár hitegettek hogy jó lesz.. Nagy szart

2015. dec. 9. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
*nekik
2015. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom eladótól kérdeztél. Ha 100 halat szerettél volna akkor 100 halra, mondta volna h határeset, neki az a feladata,h eladjon, ezt meg is tette. Egy 5-6 liter szűrőtérfogatú szűrő elég lehet (pl; tetra 800) De én külső szűrő mellett is ritkítanám az állományt. Tetra csapathal belőlük is legalább 10 db kellene. Szóval én a 3 csapathalból 2-t eladnék ( neon, razbóra ,tetra). Meg a bettától is megválnék,a gurámik kifogják csinálni. Jó szűrő , heti vízcsere mellett talán a többi halnak elég lenne. Számomra még úgy is zsúfolt lenne, de neked tetszen.
2015. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod, de egyenlőre amíg kicsik és nem látom hogy fogyna a hely, növesztem őket . Bár a betta marad, így is ő a domináns, pedig a gurámik már jóval nagyobbak . A szűrőt pedig feltétlen lecserélem (remélhetőleg beszámítják a másikat). Köszi ! :)
2015. dec. 9. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Úristen, szegény halak ! Örülni kell, ha 1-2 hónap múlva megmarad a fele. Ez halleves. Már csak valami ausztráliai hal kellene és az egész földkerekség minden tájáról lenne benne. A neonhalak fognak először elköltözni a másvilágra, nekik nagyon sok a 26-28°C. A betta is elintéz pár halat, úgyhogy ami marad, az már mindent kibír akkor. Én nem értem ezt a mai "akvarista" nemzedéket. Rendelkezésre áll nyomtatott szakirodalom és elektronikus információhalmaz. Mégsem olvasnak utána mielőtt cselekednének. Hiába, az egész akvarisztika iparág lett, a csirkéket a baromfi vágóhídon ölik le (de legalább a tápláléklánc részét képezik), a díszhalakat meg az "akvaristák" döglesztik meg a kedvteléshez társult ostobaságból.
2015. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, :D régen is voltak állatkínzó idióták, de akkor még nem volt a gyakori, hogy találkozhassunk is velük. Nem az "új akvarista nemzedékkel" van probléma, hanem a lusta buta és felelőtlen személyekkel akik lehetnek 5-10-15 de akár 90 évesek is...

Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak: Ez rengeteg hal. Ráadásul az igényeik is eltérnek kicsit. A 20 neontól mindenképp meg kell válnod. Én a hím bettának berendeznék egy saját akváriumot. A törpe gurámikat is eladnám, nagyon aranyosak de erőszakos dögök tudnak lenni, az pedig nagyon nem lenne jó ha pl. egyik gurámi lekapná a másik kis tapogatóit. A tetra csapathal, add oda őket valakinek akinek már van belőlük jó pár darab. Meg a szűrő is kicsi lesz, de ezt már írták előttem.

2015. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kék gurámik agyon fogják verni a törpéket és a bettát, legkésőbb akkor, amikor elérik az ivarérett kort. Láttam már ilyet (egy rokonom nem hallgatott rám), effektíve vérfürdő volt.


Nem csak az a baj, hogy húúú, 50 halad van (szúnyograzbórából nem lenne sok), hanem sok belőlük a nagydarab, testes hal (kék gurámi, anci, molly, xifó, torokátum). Ráadásul 180 literbe kevés is a belső szűrő.


#6 Tapasztalatom szerint bizonyos akváriumméret felett nincs baj a bettával, persze mindig ki lehet fogni egy kattant egyedet, de a hosszú úszói miatt lassú is és kitűnő célpont a csipkedősebb halaknak (pl. fekete tetra, molly, szifó)...

2015. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem elférnek :)
2016. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!