Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem mangrove gyökeret...

Villevalo12 kérdése:

Ma vettem mangrove gyökeret az aksimba. Mit tegyek, hogy ne legyen tőle nagyon barna a víz? Olvastam, hogy ez is eléggé elszínezi. Vagy nem? Ebben még nincs tapasztalatom

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Mangrove nem szinez a vasfa igen.
2015. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HUN_Sector ***** válasza:
Azt hiszem a mangrove gyökérben is van csersav, ezért főzd ki párszor.
2015. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mangrove természetesen erősen színez.

Általában ezért veszi az ember.

Ha nem akarod hogy színezzen, ne tedd bele a vízbe.

2015. dec. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na most már tényleg nem tudom :D Olvastam lyat is,hogy a vasfa színez ,ez nem,olvastam,hogy csak gyengén,és eleinte,van olyan,akinek nagyon...3szor "kifőztem" s fél napig vízben tartottam,este raktam be,s lesúlyoztam.Eddig semmi színeződés,talán később kezdi engedni a színét ezek szerint
2015. dec. 12. 10:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Színez a mangroove is. Nem szabad kifőzni mert megrövidíti az élettartamát.
2015. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nincs így kőbe vésve.

Ha csersavat ereszt ki magából, ha korhad, akkor színez.


Ezt rengeteg dolog befolyásolja.

Lehet frissebb fa, vagy atom kiszáradt.

Lehet régebben kivágott, lehet egy régen élettelenül heverő mangrove gyökér, ami akár évekig ázott brakk vízben, mielőtt begyűjtötték.

Az se mindegy, 30 deka, vagy 3 kiló.

Van, aki 2 évit tartja az akváriumában, rendes heti 30% vízcserével, mire már csak egy kicsit színez.

2015. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van egy régi ,már nem használt kis aksim,azt megtöltöttem vízzel,s lesúlyoztam benne,hogy ázzon.Eddig nem színezi a vizet egyáltalán.Amúgy kb fél kiló az egész,nem nagy.S anciknak az is jó ugye?Legjobb tudomásom szerint igen,de azért szívesen olvasok tapasztaltabb emberektől kommenteket:)
2015. dec. 12. 19:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó.

De azért zöldségeket is adjál neki. :)

2015. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szoktam,mert mikor etetem a halakat,dobok be nekik is algatablettát,de mire észrevennék a drágáim,hogy mizuaddigra a többi hal azt is eleszi előlük... :D
2015. dec. 12. 19:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Lámpaoltáskor adj nekik főtt, forrázott zöldséget, uborka, cukkini karikát, borsó, kukorica belét, stb.

Éjszaka megtalálják.

Ha nem mennek rá egyből, 1-2 napig bent hagyhatod. Ha feljön a víz tetejére, tegyél rá egy kis követ.

2015. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!