Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen díszhalat lenne érdemes...

Milyen díszhalat lenne érdemes tenyészeteni, ami 1 pici bevételt is hoz?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam én se hogy ebből fogok megélni,csak kellene 1 kis zsebpénz (14 éves vagyok) és bőven megelégednék 1000 ft-al is.Elevenszülőket hanyagolnám,egyszer sikerült szép guppy-kat összehoznom,de alig vették be még ingyen is valahol.Ha írnátok nekem tippeket,nagyon meköszönném

2015. dec. 11. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyat ami beszél, és dől majd a lé! :)
2015. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem a viccet,de a kérdésre is kaphatnék választ :D?
2015. dec. 11. 18:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Én például mindig el tudom adni a gyöngy dániókat. Ha van tapasztalatod, nem bonyolult a tartása.
2015. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És milyen áron mozognak?
2015. dec. 11. 18:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán megy a dolog, nagyüzemben tenyésztik a zömét és külföldről hozzák be erre szakosodott "üzemekből". Ha van nagyobb medencéd, netán kerti tavad, akkor nyáron elevenszülőkkel meg lehet próbálkozni, de e kell szervezni a dologba egy díszhalast, aki biztosan átveszi vagy pedig a Vaterán és hasonló helyen el tudod adni olcsón. Ez utóbbi persze csak akkor megy, ha legalább is Budapesten laksz, ahol nagy felvevő piac, elfogadható a közlekedés és jóval a megszokott piaci ár alá mégy. Én például nyár elején kerestem volna pár db platty-t (kerti medencébe) és nem találtam.
2015. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy ha tudsz is szaporítani valamit és még el is tudod adni, nem érné meg. (áram, víz, kaja stb). Ennyi erővel kérjél szüleidtől pénzt.


Nem az akvarisztikával fogsz zsebpénzt szerezni magadnak...

2015. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a pénzkeresést ezzel. A tenyésztés bonyolult dolog, kis méretben egyértelműen veszteséges. Az akváriumi boltosok is kutyatáp eladásból élnek, az akváriumok max. nullszaldósak, kivéve 1-2 helyet, ahol speciális cuccok vannak.
2015. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami mást kellene kitalálnod.


Ha jó vagy valamilyen tárgyból akkor pl vállalhatnál korrepetálást alsósoknak.


300 ft / óra pl.


Abból is összejön az az ezres...

2015. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg növessz mohát,vagy szaporíts más könnyen tartható növényt.
2015. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Utolsónak igaza van, a mohákban több a ráció. Kis helyet foglalnak el, nem túl nagy, de állandó kereslet van rájuk, és a ritka mohákat nem lehet megvenni a halasoknál. Akvarista fórumokon adják-veszik. És ha nem veszik meg időben, akkor sem gond a tárolása és a további gondozása, mint mondjuk egy halnak. Hasonló jelleggel garnélákat is lehet tenyészteni. Komoly zsebpénzt nem érdemes várni tőle, de ha jól csinálod, alig kerülnek valamibe.
2015. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!