Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárumtelepítés. Ezek a...

Akvárumtelepítés. Ezek a halak jók egymás mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!54 literes akváriumba szeretnék halakat telepíteni.Az elképzelés a következő:3 db algázó géb,8-10 db zebradánió és szeretnék mellé 3-4 db red cherry garnélát.Eredetileg kuli-kulit szerettem volna,de az nekem már túl drága hogy csapatot vegyek belőle. :(

Szóval a fentiek megférnek egymás mellett?Mivel etessem őket majd,milyen időközönként és mennyit kb?A világítás ledes,6w.Ez kb 40 w-nak felel meg sztem,ha a sima izzókból indulunk ki.Ez elég 4 db növénynek?Köszönöm a segítséget!



#akvárium #halak #békén hagyják
2015. dec. 15. 16:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem rossz, a kérdés, hogy szerintem 8-10 zebradániónak nem lesz-e kevés a hely. Arra gondolok, hogy ezek nagyon aktívak, nekem 112 literben van 8 és "mindenhol ott vannak". Gyorsan úsznak, kergetőznek, belakják a 80cm hosszt és nettó 32 cm magasságot.

Ha kevés növényed lesz, vagyis sok helyed, akkor szerintem mehet.

2015. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan az érdekelne hogy elég-e ekkora akvárium ennyi halnak.Leírásuk alapján lehet őket ekkorába rakni,de 14-16 halnak(és garnélának) elég lesz?Meg bántják-e egymást.A ledes izzónál pedig a háztartási ledes izzókra gondoltam h ahhoz hasonlítottam.
2015. dec. 15. 16:55
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.A 4 növény ami benne van egyenlőre elégségesnek tűnik.Az egyik moha.Két kisebb van és egy hosszú kislevelű.Egyenlőre nem bővítem.Van még két fa,kb 10-15 centisek és egy kb 10x15 többlyukú búvóhely.Remélem elférnek majd.Nehéz ilyen kis akváriumba halat választani.Nagy fába vágtam a felyszémet.
2015. dec. 15. 16:59
 4/18 A kérdező kommentje:
De akkor a dánióból csak max 8-at veszek.Nem tudom sajnos h mennyi a minimum amennyit venni kell egy csapatból h jól érezzék még magukat.
2015. dec. 15. 17:02
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a garnélát kihagynám, a géb stresszelheti őket. Jobb nekik külön akváriumba magukba, esetleg nano halakkal.
2015. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor a garnéla elvetve.Egyébként is aggodnék hogy nehogy nagyon elszaporodjanak.A lényege a látvány lett volna és hogy piros,mivel a kislányom kedvenc színe.De nem találok helyette olyan halat ami megfelene ebbe az akváriumba és piros is.Ha mégis a kuli-kuli lenne,ha csak 4 darabot raknék össze az elég?Vagy nem éreznék jól magukat?
2015. dec. 15. 19:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Elég 4 db kuli kuli, de arra készülj fel h nem sokat fogod látni őket, bujkálós halak.
2015. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Platypus ***** válasza:
A 3 géb nem jó ötlet, kivéve ha nőstényeket szeretnél. A hímek meg nagyon territoriálisak, nem hagynák egymást békében. Sőt, még a nőstényeket sem viselik el mindig. A garnélákkal viszont gond nélkül kijönnek. Az 1 db hímemet RC-k között tartom. Ha valami stresszeli a garnélát, akkor az inkább a zebradánió. 1db algázó géb, garnélák és 10 pici nano rajhal például tökéletesen működik 54 literben.
2015. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A végeredmény a következő lett.Mivel sem kuli kuli,sem algázó géb nem volt,ezért vettem helyettük 6 zebradániót,6 sima neonhalat és 4 db algázót.Ezeknek sajnos a nevét sem tudom.Sztem valamilyen harcsák,fekete színűek kis fehér pöttyökkel.Ezekből egy az első nap végére elhalálozott.Gondolom sok volt neki a stressz,vagy megsérült valahogy mikor kihalászták.Az egyik zebradánión pár nap után vettem észre h olyan mintha el lenne deformálódva a gerince.Van benne egy elég komoly s betű.Kicsit visszahúzódó,nem teper mindiga többivel,de úgy tünik jól van.Két növény viszont kipusztult.
2015. dec. 29. 21:25
 10/18 A kérdező kommentje:
4 félét vettem,a két nagy,aminek kis levelei voltak,nem bírtak valamit.A moha és a kis,vagy alacsony növény aminek nagy levelei vannak,azok viszont tökéletes állapotban vannak.Bár a levelek kicsit megvannak rágva.Pár napja találtam egy csigát amit azonnal likvidáltam.Remélem még nm petézett le sehova.Amióta kiszedtem,nem találtam új rágásnyomokat.
2015. dec. 29. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!