Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a halaink?

Miért pusztulnak el a halaink?

Figyelt kérdés
100 literes akváriumunk van. Van benne szűrő, a víz kristálytiszta. Egyszerű halakat tartunk guppi, neonhal, zebracsíkos. Egészségesnek látszanak, úszkálnak, esznek, semmi betegségnek nincs látható jele, mégis kétnaponta megdöglik egy.

2015. dec. 15. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól ,h mechanikailag tiszta a víz lehet ,h mérgező a halak számára az ammónia nitrit nitrát miatt. Milyen szűrőd van? Milyen gyakran mennyi vizet cserélsz? Pontosan hány és milyen hal lakja?
2015. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
A globális felmelegedésnek köszönhetően. Tehát a miatt.
2015. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
EHEIM pickup 160-as szűrő. Havonta a harmadát cserélem a víznek. Van benne 6 neonhal, 2 algaevő, 1 guppi, 1 molli, 2 fekete tetra és 1 zebradánió. Eddig három döglött meg. Két hete kapott a fiam az unokatestvérétől két sárga halat, nem tudom azok milyen fajták, ránézésre a mollyhoz hasonlítanak leginkább. Az Örsön, az Árkádban vették, és azt mondták, hogy több akváriumon is piros kereszt volt, és az eladó azt mondta, hogy azokban beteg halak vannak. Már akkor gondoltam rá, hogy ezeket a halakat nem is szabadna a többi közé engedni. De pont az a kettő nem pusztult el. Az is felmerült bennem, hogy lehet, hogy a gyerekek túletetik őket. Ez lehet az oka?
2015. dec. 15. 18:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Ennyi hal végül is nem sok. Lehet jobb lenne heti 20% vízcsere. Többet az árkádba ne vegyetek halat. A kajával meg figyeljetek, nem tudom hány éves a gyerek ,de ha leülsz vele értelmesen beszélni sztem megfogja érteni, h a halak hidegvérűek és nem szabad sokat adni nekik mert árt velük.
2015. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút lehet az oka, nem föltétlenül maga a túletetés, hanem a bent rohadó kaja maradék.

Eleve ott kezdődik a történet, hogy ezt a szűrőt max 65, erős hátszéllel 70 literes akváriumba tenném be, kb azt meg tudja szűrni.

Aztán úgy folytatódik , hogy nem havonta kéne 30% csere, sokkal inkább hetente.

Ha ilyen kevés hal van, és sok élő növény, akkor talán 2 hetente is elég, de havonta kevés.

És mivel ha ez a szűrő beérik, 100% hogy nem mozgatja át rendesen a vizet, ezért a vízcseréket aljzatporszívózással kéne egybekötni, és úgy leszívni a vizet.


Egyébként a hal létszám is problémás, ezek többsége rajhal, nem lehet belőlük ilyen keveset tartani.

Ekkora akváriumban rajhalakból 2, max 3 féle fér el. Azok viszont nagyobb egyedszámban, és lényegesebben jobb szűrővel.

Nekik a raj jelenti a biztonságot, anélkül bestresszelnek, leáll az immunrendszerük, és bármilyen kórokozó (ami természetesen minimális mértékben mindig jelen van, és a természetes immunrendszerük védi meg a halakat) végezhet velük. Ha pedig elszaporodnak ezek a kórokozók, akkor nehéz megállítani a pusztulást.

2015. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta van meg az akváriumod? Ha még nem rég indítottad és nem vártál a halak betelepítése előtt legalább 3 hetet, akkor valóban mérgezés lehet az oka, mivel még nem fejlődött ki a szűrőbaktérium-flóra. Az Árkádról sok rosszat hallottam én is, de már csak azért sem érdemes ott venni, mert jó drága. Az is lehet probléma, ha túletetitek, mivel a megmaradt eledel bomlásnak indul és rontja a vízminőséget.

2015. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem régi az akvárium, az őszi szünetben kapták a gyerekek. De kivártuk a három hetet. Növény sok van benne. Honnan tudom eldönteni, hogy mennyi kaja kell a halaknak? A szűrőt mennyi időnként kell tisztítani? Érdemes most lecserélni az összes vizet? Ha megáll a pusztulás vegyek többet egy-egy fajból? Erről az ajzatporszívózásról még nem hallottam. Igazából a nagyszülők leptek meg minket az akváriummal, most próbálunk felnőni a feladathoz.
2015. dec. 15. 18:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Annyi kaja kell, amit fél perc alatt megesznek.

A szűrőt akkor kell az aktuálisan vízcserénél leszívott akváriumvízben kicsit kinyomkodni, mikor már annyira eltömődött, hogy drasztikusan leesik a vízforgatás erőssége.

Vizet soha nem cserélünk teljesen, ez akkora sokkot okozhat a halaknak, hogy azonnal belehalhatnak.

Inkább legyen kicsit rosszabb, mint nagy mértékben ingadozó vízparaméterek, még ha az jobb is.

Az aljzatporszívózás meg az aljzat fölött pásztázol a leszívó csővel, esetleg tehetsz rá egy tölcsért, és úgy az aljzat visszahull, a mulm meg felszívódik.

2015. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon kevés kaja elég nekik, ne törődj velük ha esetleg kajáért kuncsorognának ha meglátnak. Egy kárász talán laboratóriumi kísérletben talán több mint 1 évig kibírta kaja nélkül, szóval tényleg minimális kaja elég nekik, annyit adj nekik amit 1-2 perc megesznek, napi 2 szer.
2015. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Érdemes most lecserélni az összes vizet?"

NEM. A teljes vízcseré még egészséges halaknál sem ajánlott (az, hogy teljesen új paraméterekhez kell szokniuk nagyon megterhelő a számukra), legyengült halaknak szinten halálos ítélet. Ha javítani akarsz a vízminőségen, akkor naponta cserélj 20-30%-ot!


"2 algaevő"

"Annyi kaja kell, amit fél perc alatt megesznek."

Az algaevők természetesen kivételek. Azok lassan esznek, úgyhogy a zöldséget nyugodtan bent hagyhatod nekik egy éjszakán át.


"Egészségesnek látszanak, úszkálnak, esznek, semmi betegségnek nincs látható jele, mégis kétnaponta megdöglik egy."

Szerintem valamit nem veszel észre. Milyen a színük? Aktivitásuk? Viselkedésük? Székletük?


Egyébként abszolút egyetértek Ötöskével. Az a baj az ilyen katyvaszos összeállítással, hogy valószínűleg nem is láttad a természetes viselkedését a halaid jó részének (1 guppy, 2 molly, 1 fekete tetra, 2 zebra dánió), így viszonyítási alapod sem sok van.


"Két hete kapott a fiam az unokatestvérétől két sárga halat, nem tudom azok milyen fajták, ránézésre a mollyhoz hasonlítanak leginkább."

Tudsz róluk képet felrakni?

2015. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!