Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri tarisznyaráknak mit...

Tengeri tarisznyaráknak mit adhatok enni? Pl salátalevelet lehet? Eddig hínárral etettem ami tele volt zóldalgával, de már elég kevés van és lassan kifogyok belőle mert a tóban már kipusztult a hideg miatt.

Figyelt kérdés

2015. dec. 15. 20:19
 1/9 elwera ***** válasza:

Szerintem a húst is megeszi, minden döglött állatot úgymond. Pl vehetsz a spárban fagyasztott kagylót, de szét kell kicsit vágni késsel.


Talán a fagyasztott zöldborsót is megeszi. Tedd a mikróba 1-2 percre hogy megpuhuljon, utána nyomd ki a belsejét. A héja nem kell.


Díszhal boltban vehetsz spirulina alga tablettát, vagy van direkt rákoknak való kaja is, Sera shrimps natural, vagy Sera crabs natural.


Meg kéne hogy egye a fagyasztott halkaját is, azt is tudsz venni díszhal boltban: pl fagyasztott artemia, tubifex, mísis, krill.

2015. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A jávai moha is jó neki?
2015. dec. 17. 19:09
 3/9 elwera ***** válasza:

Milyen tarisznyarák az pontosan? Honnan van?

Mert pl ez a fajta, ami inkább édesvizi-brakkvizi:

[link]

Ezek a fajták meg csak rendes tengervízben élnek:

[link]


A jávai moha tengervízben nem marad meg, szerintem szétmálik és a sós tengervizet tönkreteszi.


Zöldalgát tudsz növeszteni külön. Csak egy jó erős lámpát ki kell tenni valahova. Ablakhoz is lehet, hogy mégtöbb fény legyen. Alá egy nagy tál vizet a tóból, abba egy adag jávai mohát és akkor könnyebben elkezd algásodni. 5-6 liter víz fölé tegyél egy legalább 20 Wattos izzót, jó közel hozzá. 2 hét mulva tele lesz zöldalgával.

2015. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 elwera ***** válasza:

"Ez a fajta, ami inkább édesvizi-brakkvizi", azt akartmam írni, hogy ha olyan rákod van, és hát ugye enyhén sós vízben van csak, akkor annak beteheted a jávai mohát.


Só sűrűségmérővel mértem egyszer, 0.015 sósűrűségnél még nem ment tönkre a jávai moha. Tehát valamennyi sót azért elbír, csak nem olyan töményet, mint a tengervíz.

Tengervíz az 0,023 körüli, az már szerintem sok a jávai mohának.


Esetleg próbálj egy szelet uborkát adni, hátha megeszi.

2015. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 elwera ***** válasza:

Sűrűségmérő, pl:

[link]

2015. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

ilyenem van, horvátországból hoztam, már jó ideje megvan és mindig csak annyi hínárt adtam neki amennyit megeszik 1 nap alatt.

2015. dec. 18. 11:28
 7/9 elwera ***** válasza:
aha, próbáld ki a zöldborsót, uborkát is, de húst is ehet
2015. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elwera ***** válasza:
meg hogyha vesztek pl hekket, vagy valamilyen fagyasztott halat magatoknak esetleg, abból kis darabot ehetne
2015. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm :)
2015. dec. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!